קטגוריות
בית מה חדש

זר לכל מצב רוח

אין אישה שלא אוהבת לקבל פרחים, אבל גם רוב הגברים בסתר לבם יודו שזר יפה משפר את מצב רוחם. הפרחים משפיעים עלינו ממספר כיוונים: הם משמחים את העין באסתטיקה המגוונת שלהם, מחברים אותנו לטבע ולתמימות וגם משפיעים לטובה על חוש הריח. להלן כמה דוגמאות שאתם מוזמנים בפירוש לנסות בבית

אין אישה שלא אוהבת לקבל פרחים, אבל גם רוב הגברים בסתר לבם יודו שזר יפה משפר את מצב רוחם. הפרחים משפיעים עלינו ממספר כיוונים: הם משמחים את העין באסתטיקה המגוונת שלהם, מחברים אותנו לטבע ולתמימות וגם משפיעים לטובה על חוש הריח.

זר פרחים מתאים לכל אישה

משחר ההיסטוריה נהגו בני האדם לקשט את ביתם בפרחים, ואמנות שזירת הזרים הייתה נפוצה אצל עמים רבים. הידועים בכך הם היפנים – שהביאו את שזירת הזרים (איקבאנה) לכדי פילוסופיה ממש – אבל גם באירופה, אמריקה ורוסיה זרי הפרחים היו קישוט נפוץ לבית, לחגיגה, ואף לראש הנערה, ואנשים רבים, ובעיקר נשים רבות, התמחו בהרכבת זרים.

 

זר בית עתיק

 

היום אנחנו, בני התרבות המערבית והאורבאנית, יחסית לאבות אבותינו עניים מאוד בפרחים, משום שלרובנו אין גינה פורחת, ופרחי הבר בדרך כלל מוגנים כך שאסור לקטוף אותם. לכן לרוב  עלינו להסתפק במבחר שיש בחנות הפרחים הקרובה לביתנו אך עדיין יש מרחב מסוים לדימיון וליצירתיות, וחובבי הפרחים יכולים לבטא את עצמם בעזרת הזר שיתאים בדיוק למצב הרוח או לאווירה שרוצים להשרות על הבית.


גרים בחולון או בסביבה? חנות פרחים בחולון היא מקום טוב למצוא בו פרחים מתאימים לזר.


להלן כמה דוגמאות שאתם מוזמנים בפירוש לנסות בבית.

.

צבעונים עם הבצלים שלהם, בכלי שקוף: הכי רומנטי, הכי חורף, הכי חו"ל.

צבעוני הוא פרח בעל יופי כל-כך מעודן ואצילי, שהוקדשו לו ספרים ושירים, ומדינות שלמות עוסקות בייצוא שלו. אז אנחנו ממש לא הולנד, אבל גם אצלנו בישראל הקטנה והחמה יש המון צבעונים בעונת החורף. חשוב לקנות אותם סגורים, ולהניח יחד עם הבצלים שלהם בכלי מים. אפשר גם לרכוש בצלים מונבטים ולראות את הנס של צמיחת הפרח. אם אין לכם כלי שקוף מיוחד, אפשר להשתמש בצנצנת בלי מכסה ובלי תווית – זה עדיין נראה מקסים ואפילו יש לכך טוויסט כפרי נחמד.

.

זר צהוב למצב רוח שמשי.

צהוב הוא צבע מלא אנרגיה, למרות שחלק מהפלוריסטים (פלוריסטיקה היא אמנות להרכבת זרים) מייחסים לצבע הזה גם תכונות שליליות כמו אנוכיות או אפילו בוגדנות. אבל אנחנו נלך על הפרשנות החיובית – צהוב משדר אופטימיות, חיוניות ושמחה והוא גם מאוד אופנתי. הפרחים הצהובים היפים ביותר בעיניי הם נוריות ונרקיסים בחורף: בעונה הזו זר צהוב גם אקטואלי מאוד כי מתגעגעים לשמש בימי הגשם; בנוסף, לנרקיסים ונוריות יש ריח נפלא וחזק. בקיץ יש אופציות אחרות כמו חרציות צהובות.

.

אחד זה הרבה.

לפעמים כל מה שצריך הוא פרח אחד. ברגע נכון ובשילוב עם מילים נכונות, פרח יחיד וגדול על גבעול ארוך, יהיה  הרבה יותר מרשים ומרגש מזר יקר וענק. אני אישית אוהבת פרחים בודדים: המבט מתמקד בהם יותר מאשר בזר. כדאי להחזיק בבית אגרטל זכוכית דק בצורת מבחנה שידגיש באופן נכון את המינימליסטיות האלגנטית של פרח גדול, ארוך ויחיד.

.

זר בשילוב חמנייה.

חמנייה היא פרח גדול, מרשים ובעל נוכחות חזקה שיוצר אווירה נעימה ושמחה. עם זאת הוא לא פרח יוקרתי ואלגנטי כיוון שהוא קצת גס ועבה. לכן, זר שלם של חמניות בלבד משדר משהו כפרי מאוד ולא מעודן. אם רוצים ליצור רושם קצת יותר מתוחכם, מומלץ לשלב חמניה אחת עם ירק ופרחים אחרים כמו חרציות, אסתרים ופרחי קיץ אחרים.

.

כמה יפה פורח הלילך.

זר מפרחי לילך או פרחים אחרים מרובי תפרחות, צבירים או אשכולות (כמו סוגים מסוימים של פעמונית). יש להם מראה עשיר, מלא, ומאוד אביבי. הם משרים מצב רוח נוסטלגי, כי אלה זרים בסגנון רטרו. הזר הזה מיוחד ולא אהוב על כל אחד, אבל מעניק  אווירה מיוחדת. רעיון אחר באותו הסגנון – זר מענפי שקדיה, דובדבן או תפוח, הפורחים בורוד או בלבן, בסוף החורף.

מצב רוח טוב ומלבב לכולם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *