קטגוריות
אופנה מה חדש

יפה גם כשנוח לי

איך יוצרים לוק שהוא גם נוח וגם פרקטי? השאלה עדיין פתוחה מבחינתי, אז הנה הלוק שיצרתי בסוף שבוע האחרון.

כשצריך להרכיב לוק אלגנטי\מחויט\מכובד אין לי שום בעיה. יש לי נטיה טבעית לבחור בנעלי עקב, ובגדים שיוצרים לוק כזה. אבל כשמגיע הרגע בו צריך להתלבש בצורה פרקטית לטיול בפארק, לדוגמא, אני מסתבכת. מצד אחד, זה צריך להיות נוח. מצד שני לא בא לי להראות כאילו אני לובשת פיג'מה עם קרוקס.
אז מה עושים? איך יוצרים לוק שהוא גם נוח וגם פרקטי? השאלה עדיין פתוחה מבחינתי, אז הנה הלוק שיצרתי בסוף שבוע האחרון:


סוד ראשון: למה זה נוח

ביגוד נוח, מתחיל מבחינתי בנעליים. 90% מהנעליים שבארון שלי אינן יכולות להיות מוגדרות כנוחות, בטח לא להתרוצצות אחרי פעוט אנרגטי. ולכן התחלתי בבחירת הנעליים – נעלי אצבע פשוטות. המכנסיים הם טייץ פשוט ושחור, נוח לישיבת על הדשא. והגופיה המאווררת מתאימה לימי הסתיו החמים שעוברים עלינו.

סוד שני: למה זה עובד

נעלי אצבע שטוחות מאתגרות אותי מבחינת יצירת לוק הרמוני, כי הן לא מספקות לי את הגובה החסר. כשחסר לך גובה, את חייבת לדבוק בבגדים צמודים, שלא יוסיפו לך רוחב. ולכן הטייץ והגופיה הירוקה עושים את העבודה. מצד שני, ללבוש צמוד מכף רגל ועד ראש ממש לא עושה לי את זה, ולכן הוספתי את הגופיה הלבנה, שנותנת אלמנט של אווריריות. בנוסף, הגופיה הירוקה ארוכה מדי, ואילו הייתי לובשת אותה לבד היה נראה כי יש לי יותר גוף עליון מגוף תחתון, ולכן הוספת שכבה נוספת קצרה יותר מאזנת את הפרופורציות. לבסוף הוספתי מעט תכשיטים, מה שתמיד מקפיץ כל לוק.

סוד שלישי: מחיר הפריטים

נעלי אצבע – 20 ש"ח מחסני אופנה
טייץ – תוצרת בית, כ-10 ש"ח ו-3 שעות
גופיה ירוקה – חינם. יד שניה.
גופיה לבנה – 90 ש"ח ב-TNT (יחי תלושי החג)
שרשרת – כ-20 ש"ח, לא זוכרת איפה
טבעת – 10 ש"ח, שוק ראש העין

עלות כוללת: 150 ש"ח ו-3 שעות

תמיד משמח אותי לראות אנשים שלבושים היטב, במיוחד כשזה בפארק או ברחוב. הכי קל ונוח ללבוש טרנניג וקרוקס, אבל זה פשוט לא מחמיא. יצירת לוקים סופר-נוחים היא קשה יותר, כי יש בה יותר מגבלות, אבל מצד שני כשמצליחים מרוויחים עוד יום שבו נראים ומרגישים נהדר.

מאת דודה לירון

לירון.
בת זוג, ואמא. אומנית ויוצרת רב תחומית. בעלת החנות HappyLI. וכן בעלת בלוג היצירה "הבלוג של דודה לירון" ובלוג האופנה "liron.fashion".
כשהייתי צעירה חשבתי שאני צריכה מקצוע רציני והלכתי ללמוד הנדסת מחשבים. היום אני עוסקת במקצוע הרציני שלי, אבל לא מפספסת אף הזדמנות לתפור, לסרוג, לצייר או לפסל. במקום העבודה (ה"רציני") שלי הקמתי קבוצת יוצרים ויוצרות בשם ALMA, במסגרתה אנחנו מתנסים בסדנאות שונות ובחומרים שונים. בזמני הפנוי אני גם מלמדת תפירה וכותבת הדרכות וכתבות בנושא יצירה ואופנה. בתפוז אני מוכרת בניק "דודה לירון", ושמחה להיות משתתפת פעילה בפורומים של תפירה וטכסטיל.

תגובה אחת על “יפה גם כשנוח לי”

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *