כך תדפיסו מסמך Word בתור ספרון

השימוש העיקרי של כולנו בתוכנת Word הוא יצירת מסמכים שכוללים בעיקר מלל ומדי פעם גם תמונות בודדות. רבים אינם יודעים זאת, אבל מסתבר שאותה תוכנה מוכרת שאנחנו עושים בה שימוש לאורך השנים יכולה לסייע לנו גם כשנרצה ליצור ספרון לילדים או אפילו אלבום תמונות מעוצב במקום להסתבך עם כל מיני תוכנות מורכבות מדי.

הטכניקה בה משתמשת תוכנת Word היא הדפסה של שני עמודים על כל דף מכל צד, כך שבפועל כל דף נייר אחד כולל בתוכו 4 דפים מהספרון שלנו. לאחר ההדפסה תדרשו רק לערום את הדפים ביחד ולחבר אותם באמצע באמצעות שדכן או דבק.

איך בדיוק עושים את זה?

כדי לענות על השאלה, פנינו לצוות המומחים של חברת דפוס איכות שמתמחים בכל סוגי ההדפסות החל מהזמנות חתונה, כרטיסי ביקור ועד להדפסות ספרים. הנה התוצאה לפניכם.

 1. מגדירים את המסמך כספר

כדי להפוך את מסמך ה-Word שיש בידינו לתצוגת ספרון עלינו להגדיר תחילה את מבנה העמוד בצורה המתאימה. לכן, נעבור ללשונית פריסת עמוד ונקליק על סמל החץ שמופיע בפינה השמאלית התחתונה של הקבוצה – הגדרת עמוד.

הגדרת עמוד

בחלון שיופיע, שנו את הבחירה בסעיף ריבוי עמודים לאפשרות קפל ספר. במקביל, ודאו כי באפשרות גיליונות בחוברות מוגדרת האפשרות הכול. אחרי שבדקתם שהכול בסדר הקליקו על אישור כדי להמשיך.

קפל ספר

בשלב זה המסמך יופיע בצורה צרה יותר מהרגיל (כיאה לדף ספר בודד). כדי לראות את תצוגת הספר עברו ללשונית תצוגה ובחרו באפשרות של הצגת דפים מרובים.

הצגת דפים מרובים.

 1. הגדרות הדפסה לספרון

לאחר שסיימנו לערוך את הספרון באופן הרצוי הגיע הזמן להדפיס אותו. הליך ההדפסה יאפשר לנו להניח דף על גבי דף כך ולחברם באמצע כך שנוכל לדפדף בין העמודים השונים של הספר. כדי להגיע אל אפשרויות ההדפסה נקליק על קובץ ונבחר באפשרות הדפסה.

הדפסה

כעת יופיע לפנינו חלון הגדרות ההדפסה. בשלב זה ההגדרות משתנות בהתאמה לסוג המדפסת שיש ברשותכם ולכן נציג את שתי האפשרויות:

– אם אתם משתמשים במדפסת דופלקס (כזו שיודעת להדפיס על שני צדי הדף)

במקרה הזה תוכלו להגדיר למדפסת להדפיס על שני צדי הדף מבלי שתדרשו להחליף את הדפים בכל פעם. אם מופיעה האפשרות להגדיר אפשרויות כיוון עמוד ודופלקס, בחרו בכיוון הדפסה לרוחב והפוך את המסמך לקצה הקצר או לצד הקצר. באופן הזה המסמך יודפס באופן אוטומטי על שני צידי הדף ובסיומו תדרשו רק לסדר את המסמך ולחברו.

– אם אתם לא משתמשים במדפסת דופלקס.

במקרה הזה תדרשו להפוך כל דף שהדפסתם כדי לבצע הדפסה דו צדדית באופן ידני. כדי לבצע פעולה זו בחרו באפשרות הדפס על צד אחד ולאחר מכן בחרו באפשרות הפוך דפים באופן ידני.

בתצורה הזו, לאחר הדפסה של עמוד אחד, ההדפסה תיעצר ותתבקשו להפוך את אותו הדף כדי להדפיס על צידו השני. בסופו של דבר תוכלו לאגד את העמודים המודפסים אחד על השני ובכך לבנות ספרון מעוצב.

הדפס על צד אחד

אז בפעם הבאה כשאתם רוצים לייצר ספרון או חוברת צביעה לילדים או סתם ליצור אלבום תמונות מעוצב מבלי להסתבך עם תמונות שונות ומשונות, פשוט פתחו את תוכנות Word וצאו לדרך.

המאמר מוגש בחסות כחילה פתרונות הדפסה.

נשמח לשמוע את דעתכם על המאמר

תגובות התפרסמו למאמר זה

One Response to כך תדפיסו מסמך Word בתור ספרון

 1. תודה רבה, עזרתם לי מאוד 🙂
  הדפסתי ספרון סיכום הלכות לשון הרע של החפץ חיים, בעזרתם השם יהיה לכם חלק בכל דקה של לימוד תורה שאלמד בזה.

  עצה למי שרוצה להדפיס כמו שכתוב פה,
  ברגע ההדפסה ייפתח חלון קטן – לא לגעת בו בינתיים
  נותנים למדפסת להדפיס את כל מה שהיא עושה עד הרגע שהיא עוצרת לבד,
  לאחר מכן הופכים את הדפים ומכניסים למדפסת בחזרה ורק אז לוחצת אישור על החלון שנפתח.

  יש לשים לב לאופן הפיכת הדפים, שהופכים בכיוון הנכון, שלא ידפיס לכם בטעות את הצד השני של הדפים בצורה הפוכה.
  עצה – להסתכל על כיוון ההדפסה של הדפים שיצאו, ותשימו לב שכשיצאו הדפים הנוספים מההדפסה השניה, זה עדיין יהיה בכיוון המתאים.
  כדאי לעשות הדפסת ניסיון אם לא בטוחים בכיוון.

  הגב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.