כל כך הרבה לכלוך יש בעולם: סוגי שטיפת רכב

מזל טוב! החלטתם שהרכב אכן דורש ניקיון וצחצוח והגעתם אל תחנת השטיפה הקרובה. מיד כשהגעתם גיליתם שהיום, שטיפת רכב אינה מסתכמת רק בשטיפה פנימה או חיצונית. מזה זמן מה החלו להופיע כל מיני תוכניות וחומרים חדשים השמורים למבינים בתחום.

תחום טיפוח הרכב מיועד בבסיסו לנקות את הרכב שלכם ולהעניק לו מראה אסתטי יותר מבחוץ. אבל, כמו שכולנו יודעים קיימות כמה וכמה אפשרויות לשטיפת רכב המתפרסות בעיקר על החלוקה של שטיפה חיצונית ושטיפה פנימית.

אז אילו סוגי שטיפות קיימים כיום? מה הכי מומלץ עבור הרכב הפרטי שלנו? פנינו אל מומחי הרכב באתר  http://avital.co.il/ וביקשנו לשמוע את עצתם בתחום. הם החליטו לסייע לנו לנקות את הלכלוך מעולם שטיפת הרכב וללמד אותנו דבר או שתיים על מכוני השטיפה.

שטיפה חיצונית

בתהליך של שטיפה חיצונית מבוצע לרוב ניקוי ראשוני באמצעות מכשיר גרניק המשפריץ מים בלחץ גבוה, במטרה להוריד לכלוך קל, אבק ובוץ שהצטברו על הרכב עם הזמן. לאחר מכן, חלקו החיצוני של הרכב ישופשף באמצעות מטאטאים או כלים ייעודים בעזרת קצף ניקוי המותאם לרחיצת רכבים.

השלב הבא הוא הסעת הרכב אל תוך מכונת השטיפה האוטומטית. בה יפגוש הרכב את המקרצפים, שהם אותן גלגלות ענקיות בעלות סיבים שעירים שינועו על פני השטח וידאגו לשפשף ממנו לכלוך עיקש במיוחד. לאחר מכן המכונה תייבש את שאריות המים באמצעות אוויר חם ותותיר את האוטו נקי ויבש.

שטיפה פנימית

אפשרות מתקדמת יותר היא כמובן שילובה של שטיפה פנימית כחלק משטיפת הרכב. בתהליך זה יוצאו השטיחונים הממוקמים ברצפת הרכב ויישטפו באופן נפרד. בנוסף, ינוקה כל חלקו הפנימי של הרכב, ישאב ממנו האבק וחלקי הפלסטיקה השונים ינוקו  ויימרחו בחומר מגן.

לעיתים תופיע אפשרות זו בליווי תוספות שונות כמו אפשרות לניקוי הריפודים ברכב, הברקת חלונות הרכב מתוך הרכב עצמו, ניקוי תא המטען וניקוי קנטים. אפשרויות אלו מגיעות לרוב בתוספת מחיר ותוכלו לבקש כל אחת מהן במכון השטיפה לפני הכניסה למכונת השטיפה.

חשוב לזכור כי בעלי המקצוע בתחנת השטיפה תמיד יציעו לכם להוסיף אפשרויות ניקוי שלעיתים אין לכם כלל צורך בהן ולכן מומלץ לבחור רק בתוספות להן אתם זקוקים.

עם וקס או בלי וקס ?

אחת מהתהיות הגדולות של בעלי רכבים רבים היא האם לבחור בהוספת ווקס בתוספת תשלום בעת ניקוי הרכב או לוותר על כך ולחסוך את העלות הנוספת. רגע לפני שנדון בשאלה למי מומלצת אפשרות זו נלמד מה בדיוק עושה אותו וקס לרכב.

חומר הווקס הוא למעשה חומר הגנה שומני, המספק לרכב הגנה מגורמים שונים כמו תנאי מזג האוויר, שריטות קטנות וכדומה, אשר יכולים לפגוע באיכות הצבע המכסה את הרכב. הווקס עצמו אינו מעלים שריטות עמוקות אך בהחלט יכול להשיג מראה טוב יותר בעבור כל רכב, כמעט.

כדי שהווקס ייצמד לרכב עצמו יש למרוח אותו רק כאשר הרכב נקי במיוחד ולכן הוא נפוץ כאפשרות ניקיון נוספת במכוני השטיפה השונים למרות שניתן לבצע את פעולת הפוליש ווקס גם בבית באופן עצמאי.

חשוב לזכור כי ווקס משפר את הנראות החיצונית של הרכב ושומר עליה לאורך זמן, אך לא יחולל פלאים ברכבים ישנים בעלי צבע דהוי או בעלי נזקי צבע חמורים. לכן מומלץ לשקול את עלות התוספת שלעיתים לא תשפיע כלל על הרכב שלכם.

אנחנו מקווים שהצלחנו לעשות קצת סדר בבלגן השורר במכוני השטיפה ולסייע לכם למצוא את הפתרון הטוב ביותר בינכם בין כל אפשרויות הניקיון הזמינות.

 

 

נשמח לשמוע את דעתכם על המאמר

תגובות התפרסמו למאמר זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.