קטגוריות
אופנה יום יום יצירה מה חדש

מסנוורת

מדי עונה אנחנו נחשפים לאופנה חדשה. החנויות מציעות את הפריטים הכי חמים, וכולנו פוגשים בהם בכל מסע שופינג. למרות אהבתי לאופנה, בד"כ קשה לי להתחבר לטרנדים חדשים. לוקח לי שנה שנתיים להתרגל לרעיון, ובינתיים הטרנד כבר מתחלף.

השנה קרה אירוע נדיר והתחברתי לטרנד החם בדיוק בזמן: הניאון. אולי זה בגלל שזה קצת מזכיר לי את הילדות שלי (שנות ה-80), או בגלל אהבתי לצבעים בוהקים וחזקים; הניאון מתחבר לי למקום בנשמה שאוהב להתבלט אופנתית.

ההתמסרות לטרנד התחילה כשקניתי נעליים בצבעי ניאון: כתום וצהוב (2 ב-100, איך אפשר לסרב?), ובאותו הרגע נפרץ הסכר והמון פרטים חדשים בצבע ניאון צצו בארוני. עכשיו, כשאני מתבוננת בפריטים הזוהרים, אני פשוט מאושרת! גם אם תוך עונה או שתיים זה כבר יהיה out, צריך ליהנות כל עוד אפשר…


סוד ראשון: למה זה עובד

החולצה והנעליים הן חברות טובות בלוק הזה, ולא אכפת לי שזה matchy matchy, בעיני זה מקסים. הבד האוורירי של החולצה ביחד עם החיתוכים עושים לי את זה ובגדול. המכנס השחור מחמיא לניאון הצהוב, והולך נהדר עם נעלי עקב סירה. טבעת ה-over size הזהובה מתאימה לניטים הזהובים שעל החולצה, ומשדרת, שוב מסר של wow.


סוד שני: המכנסיים

את המכנסיים אני תפרתי. עלות הבד כ-20 ₪ ולזה צריך להוסיף חמש שעות עבודה. רמת תפירה: בינונית.

סוד שלישי: עלות הפריטים:

חולצה: 50 ש"ח, ZOL ראש העין

נעליים: 50 ש"ח, חנות ללא שם – חובבי ציון 31

טבעת: 10 ש"ח, שוק ראש העין

עלות כוללת: 115 ש"ח ו-5 שעות

 

טרנדים חדשים לא תמיד קלים לעיכול. חשוב ללבוש את מה שמתאים לנו ולאו דווקא מה שאופנתי. אני מאמינה שכמעט בכל טרנד אפשר למצוא את הפריט שיתאים לנו מבחינת מבנה הגוף והטעם האישי, אבל לא תמיד חייבים לאמץ טרנד חדש; אפשר לדבוק בפריטים הקלאסיים ולחכות לעונה הבאה. ומי שתופרת, כמוני, יכולה להמשיך וליצור בגדים לפי טעמה ומידתה, ללא קשר לסחורה בחנויות.

מאת דודה לירון

לירון.
בת זוג, ואמא. אומנית ויוצרת רב תחומית. בעלת החנות HappyLI. וכן בעלת בלוג היצירה "הבלוג של דודה לירון" ובלוג האופנה "liron.fashion".
כשהייתי צעירה חשבתי שאני צריכה מקצוע רציני והלכתי ללמוד הנדסת מחשבים. היום אני עוסקת במקצוע הרציני שלי, אבל לא מפספסת אף הזדמנות לתפור, לסרוג, לצייר או לפסל. במקום העבודה (ה"רציני") שלי הקמתי קבוצת יוצרים ויוצרות בשם ALMA, במסגרתה אנחנו מתנסים בסדנאות שונות ובחומרים שונים. בזמני הפנוי אני גם מלמדת תפירה וכותבת הדרכות וכתבות בנושא יצירה ואופנה. בתפוז אני מוכרת בניק "דודה לירון", ושמחה להיות משתתפת פעילה בפורומים של תפירה וטכסטיל.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *