משפחה על גלגלים: איך לא להשתגע ביום מעבר דירה

אז מצאנו דירה, הצלחנו לא להתעלף בעת חתימת החוזה, ואפילו ארזנו את רוב תכולת הבית בארגזים, שקיות ומזוודות. מחר מגיע המוביל, והלחץ יהיה בשיאו, עד שנתמקם בביתנו החדש ונחזור לשגרה. אז איך שורדים את יום המעבר? מה צריך לעשות כדי שהוא לא יהרוס לנו את הבריאות? ובאופן כללי – אימאל'ה, הצילו, מחר עוברים דירה, איך אפשר להתכונן לזה נפשית?

אכן אפשר, וזה מה שננסה לעשות: להלן טיפים ועצות למעבר דירה רגוע.
.

 

אתם יודעים מה הפטנט העיקרי להישרדות בבית המשוגעים שביתכם הנחמד הפך להיות ביום שבו הוחלט לעבור דירה? רשימות, רשימות ושוב רשימות. לקחת טוש ועט ומחברת מיוחדת שתיקרא "מחברת המעבר". לכתוב שם הכול: מה עוד צריך לעשות, מה לא לשכוח, טלפונים חשובים.

כמו כן, חייבים, אבל חייבים, לרשום בקצרה רשימת תכולה על הארגזים (כלומר "מברשות שיער, שמפואים, מגבות" ולא סתם "חדר אמבטיה"). כל מה שלא תרשמו ויישכח או ייאבד – זה הסוף שלו. אם רשמתם סתם – אז מקסימום רשמתם סתם ולא קרה כלום. לא תאמינו כמה אנשים טוענים שהרשימות המדוקדקות בעת המעבר חסכו להם עוגמת נפש אדירה.

 
.

 

ביום המעבר עצמו, קודם כול, חשוב לאכול ארוחת בוקר, כי רוב הסיכויים שזו הארוחה הנורמאלית היחידה שלכם ביום הזה.

כמו כן, ארזו מראש בנפרד את מה שתזדקקו לו ביום הזה. זה כולל הכול – כמו למשל כדורים נגד כאב ראש.

אין עוררין על כך שאם יש לכם ילדים קטנים, עדיף שביום הזה הם יבלו אצל סבא וסבתא. אבל לא תמיד זה אפשרי, אז תארזו גם בשבילם כל מה שצריך, כולל תעסוקה: צבעים, נגן מוזיקה עם אוזניות, ספרים. ילדים שמסתובבים בין הרגליים של הסבלים כי משעמם להם, זה רעיון ממש גרוע.

חשבו גם על הדרך לדירה החדשה, וגם על השעות של ההעמסה והפריקה של הארגזים, וכמובן על כל מה שתזדקקו לו בערב בבית החדש. למשל, לא כדאי לעשות את השטות הזו של לזרוק את מברשות השיניים אי שם בין חפצי האמבטיה הנידחים… וטיפ נוסף ממני: תכינו בצד כמה כוסות חד פעמיים, קפה וסוכר, ואולי קרטון קטן של חלב עמיד. אחרת יהיה לכם קשה מאוד להתחיל את הבוקר למחרת המעבר.

בחרו מראש את החפצים הנחוצים שלא אורזים בארגזים, ותארזו אותם בנפרד בתיק נסיעות. עדיף לעשות את זה כמה ימים לפני ובהדרגה להוסיף לשם דברים שאתם נזכרים בהם. למשל: בובת פרווה אהובה שהילד לא יכול להירדם בלעדיה, שמוצאת את עצמה בארגז אחד עם כל מיני משחקים ובובות שלא נפרוק מיד, זה אירוע העלול לגרום לטרגדיה אמיתית. ואל תשכחו שגם ככה מעבר דירה זה מצב לא פשוט לילד. כל מה שיכול לעזור לו – דובי, פיג'מה אהובה, ספר אהוב – הולך איתכם לתיק ולא לארגזים.
.

 

כן, ככה זה נראה בסוף היום של המעבר, במקרה הטוב. כל החיים שלכם כאן בערימת הארגזים והבלגן, לא מוצאים את הידיים והרגליים, והשגרה המבורכת נראית רחוקה יותר מהמאדים. והעצה שלי?פשוט תנשמו עמוק ואל תיכנסו לפאניקה. ככה זה אצל כולם ואין מה לעשות. תוך כמה ימים הכול מסתדר במקומות והשגרה חוזרת, גם אם עוד יהיו לכם כמה ארגזים ש"ייתקעו" עד שתמצאו זמן לפרוק גם אותם.

ועוד עצה שנשמעת נדושה ומצחיקה (ואולי מעצבנת) אבל היא עובדת מצוין: שתו הרבה מים לאורך כל היום. תתנו גם לילדים לשתות. משום מה, הפעולה הפשוטה של שתיית מים מוציאה את הגוף מהלחץ.
.

 

המטרה הראשונה שלכם בסוף היום היא שבערב יהיה לכולם מיטה, או לפחות מזרון עם מצעים נקיים. אפשר לאכול לארוחת ערב פיצה מהקרטון בישיבה על הרצפה, אבל ללכת לישון באמצע הלילה על מזרון ריק עם שמיכה דקה מדי כי אלוהים יודע איפה המצעים בבלגן הזה – זה כבר לגמרי מבאס. ארזו את המצעים בתוך משהו שיבלוט מספיק, כמו מזוודה, תיק או ארגז צבעוני.

עכשיו מותר לכם להתמוטט. לילה טוב, ושיהיה ישוב טוב וחיים חדשים מוצלחים במקום החדש.

***

מוגש בחסות TDY Moving: הובלות במרכז בסטנדרטים אמריקאיים

העברת דירות

 

 

 

 

נשמח לשמוע את דעתכם על המאמר

תגובות התפרסמו למאמר זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.