קטגוריות
בית מה חדש

עצות לאריזה יעילה

כשאתם אורזים את החיים שלכם לטובת מעבר מעבר לים חשוב להיות מסודרים. לאחר מספר רילוקיישנים שעברנו בשנים האחרונות, החלטתי להביא לטובת העומדים בפני טלטלה שכזו כמה טיפים ויזואליים שהקלו עלינו את סיום התקופה

כשאתם אורזים את החיים שלכם לטובת מעבר מעבר לים חשוב להיות מסודרים. לאחר מספר רילוקיישנים שעברנו בשנים האחרונות, החלטתי להביא לטובת העומדים בפני טלטלה שכזו כמה טיפים ויזואליים שהקלו עלינו את סיום התקופה הנארזת וריככו עבורנו את זו בה עסקנו בפירוק ובנייה מחדש. ספות ומקררים לא ארזתי לבד ואני לא ממליצה גם לכם. בשורות הבאות אסביר לכם איך לארוז בצורה חכמה את הדברים הקטנים, שיתפסו כמה שפחות מקום ומשקל ויימצאו בקלות כשכבר תעצרו לנשום אויר לאחר המעבר.

שם המשחק הוא סדר והקטנת נפחים. קופסאות ומארזים גדולים יתפסו מקום בלתי נחוץ וממילא יתקמטו לבלי הכר במסע. קחו לדוגמא אריזת פאזל אחת מיני רבים בביתנו:

אריזת פאזל

הנה אותו הפאזל לאחר הדיאטה:

פאזל לאחר דיאטה

תכשיטים ודברי ערך נוח ובטוח לארוז דווקא בגרביים וכן, חשוב שהן יהיו מכובסות. תכשיטים אפשר לדחוס בגרביים על פי נושא, לסגור ולשים בקופסת נעליים. את הקופסא כדאי לסגור היטב בעזרת סרט דביק.

תכשיטים בגרביים

דברים קטנים שרוצים לשמור יחדיו נוח לשים בקופסאות פלסטיק של מטבח. הן קשיחות, יגנו על התכולה ומכיוון שהן שקופות נוח לראות דרכן מה יש בפנים. הבונוס בעניין הזה הוא תוספת קופסת פלסטיק לאוסף שיהיה לכם במטבח. אני לא יודעת איך זה אצלכם בבית, אצלי לעולם אין מספיק קופסאות.

לגבי ארגזי ספרים, ההמלצה שלי היא לדחוס כמה שיותר ספרים בקופסאות קרטון קטנות. ממש למלא את הקופסא עד הסוף, כמו לגו, עד שלספרים אין מקום לזוז. טעות נפוצה היא להשאיר בארגזים מקום מיותר למעלה וכך התכולה מיטלטלת ונפגמת. בחרו בארגזים קטנים וחזקים (ארגזים גדולים ישקלו כמו משאית) ומלאו אותם עד אפס מקום. חשוב לזכור ולהדביק את הארגז בסרט דביק מלמעלה ומסביב. סגירה כזו תתמוך בארגז ותכולתו גם אם הוא יפגם במסע.

ארגז ספרים מוכן לסגירה

עוד טיפ טריוויאלי אבל חשוב: לסמן בכתב יד ובגדול מה יש בכל ארגז ע"פ סימנים ברורים כמו: "פריטים מהארון שמשמאל לכיור". כך נדע בדיוק מה יש בכל ארגז ולמי אכפת אם המובילים צוחקים.

תווית לא מפורטת

תמונות אהובות? פוסטרים רטרו שפשוט אי אפשר להשאיר מאחור? מסגרות יש בכל מקום. הוציאו אותן מהמסגרת, גלגלו יחד בעדינות ודחסו אותן בגלילים של מגבות נייר או בגליל ייעודי.

שימוש מקורי בגלילים

דרך נהדרת לחסוך במקום ולשמור על בגדים ומעילים נקיים ולא מקומטים הן שקיות ואקום או שקיות אחסון מיוחדות. שקיות ואקום ימנעו מהבגדים לזוז ולהתקמט וימנעו חיככוכים ואבק, מה שישמור על הבגדים שלכם במסע. דחסו שקיות גדולות אלה ע"פ הלובש או על פי נושא, סיגרו ושאבו עם שואב האבק. ו-וואללה! הקטנתם את הנפח לפחות בחצי.

עוד טיפ נחמד הוא להשתמש באריגים שבין כה וכה רוצים להביא כחומרי ריפוד. ציפיות, צעיפים ובגדי ילדים יכולים להיות חומרי ריפוד נהדרים לדברים שבירים או רגישים לשריטות וזאת מבלי לרכוש חומרי ריפוד מיותרים ובו בזמן לחסוך במקום. עטפו את החפץ השביר מכל עבריו בריפוד והשתמשו בדפי עיתון מקומטים או בעוד בדים כריפוד נוסף בין הפריטים:

מלחיה בתוך צעיף

הטיפים האלו הם רק קצה הקרחון. דברו עם עוד אנשים שעשו את הצעד האמיץ שאתם עומדים לעשות ובקשו מחברת השילוח שלכם עצות והנחיות נוספות. והטיפ החשוב ביותר שאוכל לתת לכם הוא: אל תבזבזו אנרגיות מיותרות באריזה מדוקדקת של מה שלא צריך. חנויות יש גם בארץ היעד שלכם וקניות זה הרבה יותר כיף ממילוי ארגזים.

והעיקר, תשמרו על חוש ההומור.

***

מוגש בחסות TDY שירותי שילוח בינלאומי בע"מ – מהחברות הוותיקות והמנוסות ביותר בישראל בתחום השילוח הבינלאומי.

רילוקיישן

 

מאת אילה וייס-טרמבליי

אילה וייס-טרמבליי מנהלת בלוג אישי...
http://bishuliti.com/

תגובה אחת על “עצות לאריזה יעילה”

מהניסיון שלי מי שיש לו את זה – לא ממש צריך טיפים לאיך לארוז נכון – פשוט מסתכלים על המזוודות, מסתכלים על מה שצריך להכניס והכל מסתדר בראש כמו פאזל. מי שאין לו את זה – גם כל הטיפים שבעולם לא יעזרו לו…
בכל מקרה אחלה מאמר 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *