פתרונות אחסון במטבח – חלק ראשון

מכירים את חוקי מרפי? נכון שגם אתם בכל פעם שאתם מחפשים את המצקת אתם מוצאים את המכסה של הסיר הקטן (זה שחיפשתם אתמול ולא מצאתם), ואת המצקת אתם תמצאו מחר בדיוק כשתחפשו נואשות את האגרטל. כשלי נמאס להיות כפופה לחוקים הללו,החלטתי שהגיע הזמן ליעל את האחסון במטבח שלי, כדי שבפעם הבאה אמצא מה שאני צריכה בדיוק בזמן. לאחר שהגעתי להחלטה הגורלית הזו, גיליתי שיש פתרונות אחסון מדליקים למטבח והחלטתי לחלוק אותם עמכם.

עקרון ראשון: מיקסום האחסון בארון

אולי זה נשמע מובן מאליו שכדאי למקסם את האחסון בתוך הארונות שכבר יש לנו, אבל גיליתי שיש פתרונות יצירתיים. לדוגמא שימוש ב"מדרגות" המיועדות לכך

אחסון בארון מטבח

http://www.squidoo.com/HowToDeclutterYourKitchenCabinets

תליה של חפצים על דלת הארון

תליה על דלת הארון

http://www.familyhandyman.com/DIY-Projects/Home-Organization/Kitchen-Storage/kitchen-storage-solutions-pantry-storage-tips–cabinet-organization-tips

או שימוש במתקן המעניין הבא

אחסון במטבח

http://personalorganizing.about.com/od/kitchenorganization/tp/KitchenOrganization.htm

 עקרון שני: לנצל שטחים "מתים"

יש כמה שטחים במטבח שקשה לנו להשתמש בהם. אחד מהם הוא השטח שמעל לארונות: המיקום גבוה מדי ולכן לא שימושי על בסיס יומיומי. כדאי לנצל את המקום הזה לאחסון של דברים שלא נמצאים בשימוש על בסיס קבוע כמו לדוגמא סט הכלים שמשמש אותנו רק בפסח. אפשר גם לאחסן שם דברים שלא קשורים למטבח ולא מצאנו להם מקום אחר (אבל לא להתפלא אחר כך שלאוסף הפילים שלך יש ריח של שקשוקה). כדי שלא תווצר תחושה של בלאגן כדאי לאחסן את החפצים בתוך סלים או קופסאות. אני גם ממליצה לא למלא אותם יותר מדי.

 

אחסון במגירות

http://www.dipity.com/tickr/Flickr_biggie_lunchinabox/

אחסון בסלסלות

http://www.apartmenttherapy.com/green-style-beautiful-basket-s-116269

הנה דוגמא לאחסון מקורי ומושקע של בקבוקי יין מעל לארון, אתם תוכלו לעשות זאת בעזרת מתקנים סטנדרטיים לאחסון יין שיונחו על גבי הארון:


אחסון יין בצורה מקורית

http://renaytoronto.com/page/4/

 עקרון שלישי: אחסון על הקיר

אם יש לכם קירות פנויים במטבח תוכלו להשתמש גם בהם כמקומות אחסון (או להשכיר אותם כשטח פרסום). הנה דוגמא הממחישה את מגוון אפשרויות התליה שניתן להשתמש בהם:

אחסון על הקיר

http://hometools.onsugar.com/Kitchen-Storage-12920360

 המכסים עושים לכם בלאגן בארון? השתמשו בקיר צר כדי לתלות אותם:

אחסון מכסים

http://www.apartmenttherapy.com/kitchen-storage-ideas-73300

אם נשאר לכם מקום מתחת לארון העליון או מתחת למדף, תוכלו לשים שם כוסות יין:

אחסון כוסות יין

http://www.familyhandyman.com/DIY-Projects/Home-Organization/Kitchen-Storage/kitchen-storage-solutions-pantry-storage-tips–cabinet-organization-tips

עקרון רביעי: אחסון על השיש

זה כנראה האחסון הכי נפוץ: על השיש. הבעיה איתו שהוא יוצר תחושת בלאגן ותופס שטח עבודה ולכן כדאי לצמצם אותו. השתמשו בכלים יפים כדי לאחסן פריטים שהם בשימוש יומיומי. קופסאות שקופות ומרובעות מיעלות את האחסון: גם רואים מה יש וגם אפשר לערום אותן זו על זו:

אחסון על השיש

http://www.slowtrav.com/blog/palma/organization/

 נתתי לכם רעיון חדש? זו בדיוק המטרה! אמנם סיימנו עם החלק הראשון אבל יש לי עוד המון רעיונות. נתראה בחלק ב' בתקווה שנשתחרר מהדיכוי של חוקי מרפי.

***

מאמר המשך יעלה ביום רביעי  18/7, אל תשכחו לחזור ולהתעדכן!

***

המאמר נכתב בחסות סטודיו אחד לאחד – עיצוב עד הפרט האחרון

סטודיו "אחד לאחד" מתמחה בעיצוב ויצור של מטבחים ופרטי ריהוט בסגנונות שונים ובאיכות גבוהה, מטבחים כפריים מעץ מלא בעבודת יד, צביעה אומנותית וחומרים טבעיים שונים.

מטבחים כפריים

נשמח לשמוע את דעתכם על המאמר

תגובות התפרסמו למאמר זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.