קטגוריות
יום יום מה חדש

10 משחקים לרכב שיעבירו לכם את הזמן בנסיעות

וסעים לאילת? הדודה הזמינה אליה לחג? איך שלא תסובבו את זה, אתם עומדים לחגור את הילדים ולהיכנס איתם לרכב לכמה שעות. הנה הטיפים והרעיונות הפשוטים והאפקטיביים ביותר להעסקת ילדים ופעוטות בנסיעות ארוכות.

נוסעים לאילת? הדודה הזמינה אליה לחג? איך שלא תסובבו את זה, אתם עומדים לחגור את הילדים ולהיכנס איתם לרכב לכמה שעות. אכן, מחשבה מפחידה. ממרום שלושת ילדיי, הנה הטיפים והרעיונות הפשוטים והאפקטיביים ביותר להעסקת ילדים ופעוטות בנסיעות ארוכות. אם יש לכם בני-עשרה, אתם לא צריכים אותי. הם ישחקו באיי-פון שלהם ויזדקקו לכם רק כשהרעב תוקף.

1. נצלו את הנסיעה לתקשר עם הילדים. הפעילו אותם ושחקו משחקים כמו: ארץ עיר, כן-לא-שחור לבן, "מי רואה ראשון" דברים בחוץ כמו סוסים, פרות, דגל וכו', לגלות דמויות בעננים, לבחור צבע ולחפש בחוץ כל מה שבאותו צבע. שירו ביחד שירים.
זמן איכות.

2. חנויות הכל בשקל. קנו לכל ילד צעצועון בשקל לכל חצי שעה או שעה מהמסע. זה לא יקר, תוכלו להעיף אותם אחר כך ללא רגשות אשמה ולקטנים תהיה הפתעה חדשה בכל פעם. הגדילו לעשות ועטפו את המתנות באריזת מתנה. הקטנים יתרגשו בכל פעם מחדש.
.

 

3. פלסטלינה. אל דאגה, אני לא דנה אתכם לדיג של בצק מעוך מכל חריץ במושב. פעוטות ותינוקות אוהבים לשחק בפלסטלינה אך היקף ההרס עלול להיות מרשים. הפתרון שלי? עטפו גוש פלסטלינה בשקית סנדוויץ סגורות היטב או בשכבת ניילון נצמד והגישו להם. הם יהנו למעוך ולעצב את הפלסטלינה לצורות שונות ואתם לא תצטרכו לשאוב את הריפוד. רק שימו לב שהם לא קורעים את הניילון עם השיניים ואוכלים את הפלסטלינה.

פלסטלינה לפני הילדים

פלסטלינה עם הילדים

4. נוסעים בערב? פנס כיס או מקלות זרחניים (לגדולים יותר) יעסיקו את הקטנים שלכם לפחות לחצי שעה.
.
.

 

5. לוחות מחיקים וטושים מתאימים, מהסוג הלבן שתולים על המקרר יאפשרו לאמן הקטן שלכם לצייר ולמחוק כאוות נפשו. לא רוצים להתחכם? גם סתם חוברת צביעה או מחברת ריקה יספיקו.
.

 

6. מגש או תבנית מתכתית קטנה ומגנטים יקנו לכם כמה דקות של שקט.
.

 

החל ממגנטים לתרגול אותיות ומספרים וכלה ביצירות כמו שתראו בקישור, השמיים הם הגבול. ניתן למצוא בחנויות צעצועים וספרים גם אריזות קטנות של משחקי חברה מגנטיים כמו סולמות ונחשים, איקס עיגול וכדומה.

7. השתמשו במדפסת הביתית שלכם והדפיסו טבלה ובה ייצוג ויזואלי של מכוניות בצבעים שונים, טרקטור, אוטובוס ומשאית. תנו לכל ילד עפרון וטבלה מודפסת להשעין על גבי ספר או לוח קשיח והתחילו בתחרות: מי שמאתר ראשון בחוץ את כל הרכבים שבטבלה, מנצח. לא בקטע של כלי רכב? עשו במקום טבלה ובה דברים שאפשר לראות בדרך. אנשים, תמרורים, גשרים, עצים. השתמשו בדמיון או הדפיסו מהאינטרנט.
.

 

8. אלבומים. ילדים יהנו להסתכל על תמונות ישנות שלכם, של עצמם ושל אחיהם. זה תמיד משעשע, מעלה שאלות ומעורר נוסטלגיה. הנה רעין חמוד לאלבום מנויילן לתינוקות שמצאתי באינטרנט אבל כל אלבום קטן יתאים.
.

 

9. אוכל. ארזו להם אריזות קטנות של מזון שהם יכולים לצרוך בישיבה על הכסא. אסכולות האמהות באינטרנט מתחלקות בין הדוגלות במזון בריא גם במצבי נסיעה, ובין כאלו המוכנות לשחד את הילדים במעט ג'אנק אהוב בכדי לשמור על השקט.
.

 

לשיקולכם.

10. אם כלו כל הקיצים, השתמשו בטריק הישן והטוב – טלוויזיה. קנו/מצאו/השאילו די.וי.די נייד לרכב והרשו לכל ילד לבחור מראש סרט בו הוא רוצה לצפות. לאפקט ההפתעה, רכשו/קנו/השאילו לטובת המסע סרטים חדשים אותם הם עוד לא ראו.

חיים בסרט

נסיעה טובה!

***

מוגש בחסות חברת אביטל השכרת רכב בע"מ – שירותי השכרת רכב ללקוחות פרטיים, עסקיים, ומוסדיים, תוך התמחות מיוחדת במגזר הדתי.

השכרת רכב בארץ

 

מאת אילה וייס-טרמבליי

אילה וייס-טרמבליי מנהלת בלוג אישי...
http://bishuliti.com/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *