קטגוריות
מה חדש

5 גאדג'טים שיהפכו לכם את הנסיעה עם הילדים לקלה יותר

אין זה סוד שההורה המודרני הוא קודם כל… נהג. הוא לוקח את הילדים ברכב למעון, לגן, לחוג, לסבתא, לחברים, ואז מחזיר, וזה אחד הבילויים הקבועים יותר בלו"ז של השבוע. כולנו עובדים בחברה הזו שנקראת "אימא ואבא הסעות בע"מ". אי לכך, במאמר זה נשתדל לתת לכם כמה רעיונות לגאדג'טים שיהפכו לכם את המשימה לקלה יותר.

אין זה סוד שההורה המודרני הוא קודם כל… נהג. הוא לוקח את הילדים ברכב למעון, לגן, לחוג, לסבתא, לחברים, ואז מחזיר, וזה אחד הבילויים הקבועים יותר בלו"ז של השבוע. כולנו עובדים בחברה הזו שנקראת "אימא ואבא הסעות בע"מ". אי לכך, במאמר זה נשתדל לתת לכם כמה רעיונות לגאדג'טים שיהפכו לכם את המשימה לקלה יותר.

זהיר בשמש:
.

 

כולנו מכירים את המצב הלא נעים הזה: מכניסים תינוק רדום לרכב והשמש קופחת עליו, ועד שהמזגן מתחיל לפעול, המסכן מזיע, מאדים, ולפעמים גם מתעורר ומתחיל לצרוח. כיסוי לסל קל – כמו זה בתמונה – מגן על התינוק מהשמש – בארץ שלנו זה יכול להיות די קריטי!

לאותה המטרה משמשים כיסויי שמשות שמתחברים לחלונות ברכב (בצורת מדבקות או מגני בד עם קליפס). הבעיה הגדולה איתם – אסור לחבר אותם לחלון שליד הנהג כי זה לא בטיחותי. לכן אם התינוק קשור לכיסא הקדמי (זכרו שאסור להושיב תינוק בסל קל בכיסא הקדמי אם כריות האוויר מופעלות!), אין בעצם הרבה אופציות מלבד כיסוי בד קל שמתחבר לידית של הסל קל. ואם הוא גם יכול להיות בדוגמה ממש חמודה, אז מה רע?

בידור בע"מ:
.

 

אם אתם מבלים לא מעט זמן עם התינוק ברכב, והוא לא מאלה שישנים כל הדרך מהרגע ששומעים את המפתח מסתובב בסוויץ', רכשו לפחות שני צעצועים שמתחברים לכיסא הקדמי, כמו בתמונה. הילד יכול לשחק בהם או להתבונן בהם או לחקור אותם, בהתאם לגילו, וזה ייתן לכם מרווח נשימה מסוים. למה שניים? כי צעצוע אחד ישעמם אותו די מהר, ואם יש שניים, תוכלו להחליף ביניהם. תקפידו שלא יהיו שום חלקים קשים בצעצועים כאלה: רק בד רך, קרטון, גומי וחומרים רכים אחרים. כמובן, אסור שיהיו שם חלקים קטנים שהילד עלול לתלוש ולהכניס לפה!

יצירתיות בכל מקום:
.

 

ישנן ערכות ציור בשוק, שנועדו לשימוש בנסיעות. אל תחפשו דווקא את הערכה הגדולה, היקרה והמפוארת, לרוב היא לא ממש נוחה לשימוש בנסיעה. מספיק שיהיה סט של כמה עפרונות וטושים עם מקום להכניס אותם וגם מקום לדף. זה טוב לציורים, למשחקים כמו איקס עיגול, וכל מה שאפשר לעשות בפקק בדרך לסבתא בחיפה.

רכב מסודר:
.

 

מכירים את זה, שהרכב נראה כמו מזבלה 60 דקות אחרי שהתחלתם את הנסיעה לצפון עם שלושה ילדים? כובעים מעורבבים עם במבה וטישואים עם משחקים… אז הנה הפיתרון. רעיון מעולה וחכם: מתלה כיסים שאפשר לתלות על משענת הראש של כיסא קדמי ולהניח בו כל מה שהילדים עשויים להזדקק לו בנסיעה. טישו, נגן מוזיקה, משחקים, מוצץ… ממש כל דבר במקומו. עכשיו נשאר רק להקפיד שהילדים אכן ישתמשו בו ולא יזרקו את הדברים על הרצפה כהרגלם…

ואפשר גם לתפור לבד כמו שאפשר לראות כאן.

המשחק שנדבק:

.

 

גם עבור ילדים בוגרים יותר, שבדרך כלל מעבירים את הנסיעה בהתעלמות מכם תוך כדי האזנה למוזיקה באייפון שלהם, אפשר למצוא גאדג'ט נחמד לדרך. אם הילדים שלכם בקטע של משחקי חשיבה, ויש לפחות שניים כאלה במשפחה, לוח מגנטי לשח או דמקה עם כלים מגנטיים, יכול להיות רעיון מעולה לנסיעות וחופשות. בדרך כלל הוא קטן ומתקפל, והכלים לא נופלים. העיקר שהמשחק הידידותי לא יהפוך למריבה שמטריפה את השכל להורים.

נסיעה טובה!

***

נכתב בחסות משרד עורכי דין לתעבורה משה רבי – מתמחה בתחום דיני התעבורה ועוסק בתחום זה מזה כ-20 שנה.

עורך דין תעבורה

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *