AdDonate – לתרום בלי לקום מהכסא

בכל אחד מאיתנו, כאדם, טבוע הרצון לעזור. אבל אורח החיים העמוס של העולם המודרני והמרדף הבלתי פוסק אחרי מידע חדש ברשת האינטרנט המסועפת, הופך את התרומה לאחרים לשולית בסדר העדיפויות המטורף שלנו. אבל, מה תאמרו אם נאמר לכם שהיום כבר ניתן לתרום מבלי לקום מהכסא?

רשת האינטרנט מורכבת למעשה ממיליארדי דפים קמים קיימים ובכל יום נתון מתווספים אליה עוד כמה אלפי דפים חדשים. דפי האינטרנט המוכרים לנו כוללים בתוכם שילוב בין טקסט לתמונות, קטעי וידאו שונים וכמובן גם פרסומות.

המפרסמים בוחרים לשלם בעבור פרסומות ברשת האינטרנט מתוך רצון למשוך כמה שיותר גולשים אל אתרי המותג שלהם ולסייע בהליך שיווקו אל קהל הצרכנים הייעודי שלהם גם באמצעות רשת האינטרנט. כולנו מכירים את הפרסומות כגורם שולי או אפילו מטריד לעיתים. אבל, יוזמה חדשה מבקשת להפוך את הפרסומות למועילות ולא רק עבור המפרסמים.

פרסומות מועילות?

כפי שציינו בתחילת המאמר, המפרסמים ברשת האינטרנט, משקיעים סכומי כסף גדולים במיוחד על מנת למשוך קונים פוטנציאלים אל אתרי המותג שלהם. אבל – מה תאמרו אם נוכל לייעד את כל סכומי הכסף המושקעים למטרה חשובה שאינה בהכרח הגדלת נפח הקנייה של מוצר מסוים?

חברת AdDonate זיהתה את הפוטנציאל המסחרי העומד מאחורי עולם הפרסום ברשת והחליטה להרים את הכפפה. המטרה של החברה הזו היא לסייע לארגונים שונים הפועלים למען הסביבה – כמעט כל ארגון שפועל בנישה זו פועל ללא מטרות רווח וזקוק לתרומות.

החברה פיתחה כלי קטן וייעודי שדואג לבצע פעולה קטנה וחשובה – להחליף את הפרסומות המסחריות המופיעות באתרי האינטרנט בפרסומות אחרות, כאשר הרווחים המצטברים מהצגת הפרסומות מועברים אחת לשנה באופן ישיר לארגון שבחרתם. הכלי מהווה למעשה הליך של גיוס תרומות לעמותות בצורה אוטומטית.

באופן זה, אתם צופים בפרסומות באתרי האינטרנט השונים באופן רגיל לחלוטין, אבל באותו הרגע אתם גם תורמים כסף לארגון או עמותה לפי בחירתכם. ממש בלי לקום מהכסא.

אז איך מתחילים לעזור?

אם החלטתם שאתם מעוניינים להצטרף למהפכה ולתרום את הדפדפן שלכם לארגון או מטרה חשובה כל שעליכם לעשות הוא לפעול על פי הצעדים הבאים ובתוך מספר דקות תוכלו להמשיך לגלוש בנוחות, אך הפעם, בידיעה שאתם עושים משהו טוב ועוזרים.

גלשו אל אתר החברה בכתובת www.addonate.org

image001

כעת, עליכם לגלול מעט מטה ולבחור בארגון לו תרצו לסייע – הרשימה מתעדכנת מעת לעת כך שמומלץ לבקר באתר לעיתים תכופות יחסית.

image002

בחלון החדש שיופיע לפניכם הקליקו על כפתור "תרום את הדפדפן שלך" על מנת להוסיף את התוסף שמבצע את החלפת הפרסומות לפרסומות מועילות.

image003

יתכן והדפדפן ידרוש מכם לאשר את התקנת התוסף ובמקרה שכזה יופיע לפניכם החלון הבא:

image004

אם אכן הופיע החלון הקליקו על כפתור "הוסף" המופיע בחלק העליון של מסך הדפדפן בו אתם משתמשים.

image005

המערכת תטען הליך התקנה קצר בו תתבקשו שוב לאשר את בחירת הארגון אליו אתם מעוניינים לתרום ולאחר מכן להקליק על כפתור"NEXT"  על מנת להמשיך בתהליך.

image006

מרגע זה התוסף תרם למעשה את הדפדפן שלכם למען הארגון שאליו תרצו לתרום, אבל חוץ מסמל קטן באזור התוספים של הדפדפן לא תראו שום שינוי ויזואלי.

image007

אם תקליקו לרגע על סמל התוסף תוכלו לראות פירוט נוסף אודות הארגון אליו אתם תורמים כעת וכמובן לעצור את פעילות התוסף על ידי לחיצה על כפתור ADDONATION.

אז מה אנחנו אומרים?

האמת, כשביקשו מאיתנו להתקין תוסף לדפדפן שתורם בשמנו, חששנו לרגע להפוך את הדפדפן התמים שלנו למכונת גיוס כספים לעמותות שונות. אבל אחרי שהתקנו את התוסף פשוט שכחנו שהוא שם, עוזר לאחרים בשמנו כשאנחנו גולשים להנאתנו ברשת במרוץ האינסופי אחרי מידע ומאפשר לנו לתרום גם בתוך מרוץ החיים המטורף שכולנו נמצאים בו.

נשמח לשמוע את דעתכם על המאמר

תגובות התפרסמו למאמר זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.