קטגוריות
יום יום מה חדש פנאי

איך אוכלים עם מקלות אכילה

איך אוכלים עם צ'ופסטיקס? הסרטונים שלפניכם יציגו שכל אחד יכול ללמוד לאכול עם מקלות אכילה, ולא משנה באיזה גיל. לאחר שנים של שימוש בצ'ופסטיקס אני יכולה להישבע שהאוכל גם יותר טעים ככה.

למי שלא יודע כיצד לאכול עם המתקנים האסייתים המוזרים האלה, המשימה נדמית כמעט בלתי אפשרית. ובכלל, מי המציא את השטויות האלו? לא קל יותר פשוט לאכול עם מזלג מאשר לאזן בזהירות באוויר פיסות מזון עם שני מקלות עץ לא מחוברים? החדשות הטובות רבותי, הן שכמו שהסרטונים שלפניכם יציגו, כל אחד יכול ללמוד לאכול עם מקלות אכילה, ולא משנה באיזה גיל. לאחר שנים של שימוש בצ'ופסטיקס אני יכולה להישבע שהאוכל גם יותר טעים ככה.

הסינית

בסרטון הראשון תלמד אתכם סינית אמריקאית כיצד לאכול עם מקלות אכילה, לכבוד השנה הסינית החדשה. מעניין שבניגוד ליפני החנוט בחליפה בוידאו הבא אחריו, הבחורונת חוזרת ואומרת שבסך הכל, תעשו מה שעובד עבורכם והעיקר שהאוכל יגיע לפה. הוידאו חמוד וצבעוני, השמלה סינית מסורתית והגרפיקה נחמדה.

היפני

הסרטון הבא הוא דוגמה קלאסית להומור היפני. היפנים צוחקים על עצמם ועל הכללים הנוקשים עד כדי גיחוך שהם גיבשו לכל דבר בחיים. למרות שסביר להניח שאתם לא מדברים יפנית, הסרטון ויזואלי ומסביר את עצמו. מומלץ!

משחק ילדים

עכשיו תראו שתי ילדות אמריקאיות בנות שש ושלוש נותנות לנו בראש ומראות שכל אחד יכול לאכול עם צ'ופסטיקס, גם אלו מאיתנו שלא עוברים את גובה השולחן. אם לא הייתי יודעת שזה בלתי אפשרי, הייתי נשבעת שחייב להיות קשר דם בין הפושטקית הקטנה והחמודה בסוף לבין ההוריקן הפרטי שאני מגדלת בבית.

ועכשיו ברצינות

ההדרכה הבאה היא סרטון רציני שיסביר לכם, אמנם באנגלית, איך מחזיקים ואוכלים עם צ'ופסטיקס. לא צריך אפילו להבין אנגלית בכדי לעקוב אחריו. התמונות מדברות בעד עצמן.

התייאשתם?

סמכו על המלוכסנים שימציאו פתרון גם למאותגרי האצבעות. עד שהם לומדים לאחוז במקלות כמו שצריך, ילדים סינים ויפנים משתמשים בצ'ופסטיקס למתחילים המחוברים בקצה, כמו שאפשר לראות בפינטרסט הזה:

.

ועוד קטנה בסוף:

זה מה שקורה כשלוקחים את סבתא למסעדה סינית.

.

איטדקימס! (בתאבון ביפנית)

***

סושי

מוגש בחסות רשת סופר סושי – רשת סושיות עם אופי באזור תל אביב.

מאת אילה וייס-טרמבליי

אילה וייס-טרמבליי מנהלת בלוג אישי...
http://bishuliti.com/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *