קטגוריות
בית מה חדש

איך לעשות סטילינג לחדר האמבטיה – ארבעה טיפים חשובים

לפעמים יש צורך בריענון של הבית או אפילו חדר אחד ממנו, בכדי להכניס משב רענן והתחדשות בבית, לפעמים נכון יותר ללכת על פרויקט הום סטייליינג  במקום שיפוץ כולל. אבל האם ניתן להשיג תוצאה ותעניק לחדר האמבטיה את השדרוג המיוחל בלי לשבור מרצפות ולהחליף צנרת ולהיכנס לשיפוץ כולל?

באמצעות סטיילינג נכון והתאמה חכמה של אביזרים, מחשבה יצירתיות וטא'ץ אישי, ניתן להגיע לתוצאות מרחיקות לכת ואף מפתיעות. קבלו כמה טיפים כיצד לעשות שינוי גדול בחדר האמבטיה שלכם, בהשקעה קטנה:

 התאמה נכונה של צבע

התאמה נכונה של צבע ואביזרים משלימים תביא לתוצאות הפתיעות, התמונה באדיבות אבן קיסר

+ צבע – טיפול בחלל באמצעות צבע היא דרך פשוטה להגיע לשינוי במהירות. צבע יכול לבוא לידי ביטוי בצביעה של קירות, וגם בשילוב של טקסטיל ואביזרים. החלטה על צבעוניות יכולה להיות מעט מלחיצה וגם מבלבלת וזאת משום שהאפשרויות הן אינסופיות והשאלה שנשאלת היא איך מחליטים. נכון יהיה להחליט מראש על סגנון עיצובי והוא זה שיעזור לקבוע את הטון של הצבע, ובכלל יהווה עוגן בכל החלטה עיצובית שתיקחו וגם יעזור לכם לשמור על מראה קוהרנטי ומדויק.  לדוגמה בעיצוב חדר אמבטיה מודרני בוודאי תבחרו בצבעוניות בהירה ואף לבנה, על מנת להעביר מסר של ניקיון ומינימליזם. עם עיצוב חדר אמבטיה כפרי,  נכון יהיה ללכת על פלטת צבעים חמימה של פסטלים, ואף לשלב חומריות טבעית של עץ וקש. התערבות צבעונית בעיצוב החל  יכולה להתבטא בכמה אופנים, באמצעות שילוב של  בטקסטיל, צביעה של קירות החדר, וילונות, שטיחון, וכל יתר האביזרים הנלווים.

+ ניקיון – אחרי שצבעתם את קירות החדר, ולפני שהמשכתם עם כל השאר, תנו את הזמן והמשאבים והשקיעו בניקיון יסודי. זה אולי ישמע קצת מובן מאליו, אך ניקיון מקצועי יכול לעשות פלאים בחדר אמבטיה, ולשדרג את כל מראה החדר. מומלץ להזמין חברת ניקיון שמתמחה בניקיון עם קיטור. ניקיון מושקע של האריחים והכלים הסניטריים, ומרווחי הרובה בין המרצפות, יעניקו תחושה של צחצוח וחידוש מדהים.

 לשדרג את האמבטיה

לשדרג את האמבטיה בפרטים הקטנים, התמונה באדיבות  אבן קיסר

+ כשדקורטיביות פוגשת פונקציונאליות – אביזרי אמבטיה הם דרך נפלאה לתת לעיצוב הכולל של החלל את הדגשים הייחודים שלכם. בדומה לסטיילינג בתחום האופנה, שילוב נכון של אביזרים משלימים, יכול לשדרג את כל ההופעה הכללית.  אביזרים לאמבטיה נבדלים זה מזה מבחינת רמת שימושיותם. ישנם אביזרים פונקציונאליים אשר תוכלו למצוא בכל חדר רחצה (למשל – ידיות מעוצבות, אסלות מעוצבות, כלים סניטריים, פחים, מתלים, ארוניות שירות ועוד), וכן אביזרים בעלי משמעות דקורטיבית בעיקר (מדפים מעוצבים עם פרטי נוי, ארוניות אחסון שקופות לתמרוקים באריזות מהודרות וכדומה). חלל חדר האמבטיה הוא בדרך כלל חלל קטן ביחס לחדרים אחרים בבית. אי לכך, בעת בחירת אביזרים לאמבטיה, חשוב לשים דגש רב על השתלבותם של האלמנטים השונים במרחב.

 סטיילינג

סטיילינג שעושה את כל ההבדל, התמונה באדיבות אבן קיסר

כמו כן, ישנם אביזרים אשר מגדילים את המרחב העיצובי כגון מכלי הדחה סמויים, ארוניות אחסון דקורטיביות, כיורים מונחים, מתלי מגבות מתקפלים ועוד. בעת בחירת אביזרים לחדר אמבטיה, מומלץ לשים דגש גם על נושאים כגון מיקום החלונות מבחינת אוורור, אור ותאורה. בנוסף, כדאי לבחון היטב את מיקום האביזרים ברמת השימושיות (לדוגמה בנושאים כגון נגישות למגבות, נקודות חשמל לטובת מכשירים אלקטרוניים ייעודיים ועוד).

סדר עושה את כל ההבדל – מעוצב ומושקע, כלל שיהיה חדר האמבטיה שלכם, אם לא ישמר בו סדר הוא תמיד יראה מוזנח ולעומת זאת חדר אמבטיה שמציוד באביזרי האחסון הנכונים ירגיש תמיד מסודר גדול ואפילו נקי יותר. השקעה ביחידות האחסון הנכונות, מהווה חלק ניכר מהעבודה של יצירת חדר אמבטיה מסודר ומעוצב.  טיפ נוסף, חלוקה פנימית בתוך אזורי המידוף, תסייע בניצול מירבי של שטחי האחסון, וכמו כן תגדיר את המיקום המדויק של כל פריט בחדר מהפריטים הגדולים ביותר כגון מגבות ועד הקטנים ביותר כגון תמרוקים ותרופות. על ידי החלוקה הזו ישמר הסדר לאורך זמן, ובאמצעות פתרונות מעוצבים גם יהיה ראוי לתצוגה.

עומדים בפני עיצוב חדר רחצה? מתכננים שיפוץ בחדר האמבטיה?

השימושיות (לדוגמה בנושאים כגון נגישות למגבות, נקודות חשמל לטובת מכשירים אלקטרוניים ייעודיים ועוד).

עוד על עיצוב חדרי אמבטיה>>

 כנסו למאמר הבא לטיפים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *