קטגוריות
מה חדש

מחפשים כותב לביוגרפיה אישית? כל הטיפים שיאפשרו לכם להגיע אל המומחה המתאים

כתיבת ביוגרפיות איננה משימה פשוטה. מעבר לעובדה שהיא דורשת כישרון כתיבה, היא גם מצריכה יכולת ניתוח, מיומנות בלהפריד בין עיקר ולטפל ויכולת להעלות על כתב נרטיב בצורה מעניינת ואטרקטיבית שתמשוך את הקורא. כל זה אומר, שאם אתם מחפשים מישהו שיעלה את סיפור חייכם על כתב, עליכם לבחור אותו בקפידה, כך שהתוצאות יהיו רצויות ומשביעות רצון. אחרי הכל, מדובר בחוויות חייכם, ואתם בטח רוצים שהן יתוקשרו החוצה באופן האולטימטיבי ובדיוק כפי שהתכוונתם.

כך תמצאו את הכותב המתאים לכם

1. כאמור, כותב טוב של ביוגרפיות צריך להיות בעל כישרון רציני לכתיבה. אבל מעבר לכישרון, לכל איש מקצוע סגנון כתיבה שונה ועליכם למצוא מומחה שסגנון הכתיבה שלו מתיישב עם ההעדפות שלכם, ושדרך הביטוי שלו נראית לכם. חשוב, לכן, לבדוק לפני כמה דוגמאות כתיבה של איש המקצוע, גם כדי להקפיד על כך שהוא מוכשר ובעל יכולת כתיבה ברמה גבוהה וגם כדי לוודא שהסגנון אכן הולם את הציפיות שלכם.

2. מעבר לצד הטכני של יכולת הכתיבה, איש מקצוע לכתיבת ביוגרפיות צריך להיות גם בעל רגישות ובעל יכולת אינטליגנטית רגשית גבוהה. כתיבת ביוגרפיה של אדם זר מחייבת יכולת לקיים עימו שיח פתוח, כך שהוא יוכל לספר למומחה הכתיבה על קורות חייו ולחוש בנוח לשתפו בסודותיו ובחוויותיו הנסתרים והמשמעותיים ביותר. רצוי לוודא מראש שיש לכם כימיה עם המומחה ושיש ביניכם "קליק".

3. האימרה העממית מספרת שאין חכם כבעל ניסיון, וזה אומר שמעבר לכישרון, צריך להיות לכותב שלכם מספיק ניסיון בכתיבת ביוגרפיות. זה אומנם לא ישר אומר, שכותב צעיר ולא מנוסה הוא בהכרח איש מקצוע בעל רמה נמוכה, אבל, מן הסתם, אתם תרגישו הרבה יותר בטוחים להפקיד את סודות חייכם בידיים מנוסות ובעלות וותק. אפשר ממש לשאול את הכותב כמה ספרי ביוגרפיה הוא כתב עד כה.

4. בררו עלויות. בתחום כתיבת הביוגרפיות, כמו בעצם בכל ענף שוק אחר, קיימים מחירים שונים, והעלויות של כותבים שונות זו מזו לעיתים באופן משמעותי. חשוב לעשות סקר שוק ולבדוק מחירים. בהנחה שהתקציב שלכם לצורך כתיבת הביוגרפיה הוא בכל זאת מוגבל, אתם תרצו לבחור כותב שהעלויות שהוא גובה עולות בקנה אחד עם הסכום שתכננתם להקצות לטובת הפרויקט הזה.

5. רצוי למצוא כותב ביוגרפיות שמתגורר בסמוך אליכם. בהנחה שתהליך העבודה ביניכם יכלול מספר מרובה של מפגשים, רצוי להפוך את הכל לפשוט יותר באמצעות קירבה פיזית גבוהה ביניכם לבין הכותב/ת.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *