קטגוריות
מה חדש

בית חולים וטרינרי – מה זה בעצם אומר?

לא רבים יודעים שהרפואה הוטרנירית כוללת למעשה תחומים רבים ומגוונים, ובכך היא דומה במידה רבה לרפואה רגילה של בני אדם.

בבית חולים וטרינרי כמו שדמה ניתן לקבל שירותים בתחומים אלה, שכמה מהעיקריים מהם מפורטים להלן:

  • רפואת פה ולסת: תחום זה מקביל במידה רבה לתחום רפואת השיניים אצל בני אדם, מכיוון שגם חיות מחמד עלולות לסבול מבעיות בשיניהן. רפואת פה ולסת בחיות מחמד כוללת טיפולי שורש, עקירות, כירורגיית פה ולסת ועוד.
  • קרדיולוגיה: מחלות לב מופיעות בעיקר אצל חיות מחמד קשישות. החשד למחלת לב מתעורר עם זיהוי סימנים מסוימים כגון רשרוש בלב, הפרעות בקצב הלב, חולשה, אירועים של איבוד הכרה ועוד.
  • רפואת עור: בדרך כלל בעיות עור מפריעות לבעליה של חיית המחמד יותר מאשר לחיית המחמד עצמה. עם זאת, בחלק מהמקרים הבעיה עלולה להציק, וגם אם אינה מסוכנת, כדאי ואפשר לטפל בה.
  • נוירולוגיה: במקרה שמתגלים סימנים העלולים להצביע על פגיעה במערכת העצבים כגון אי יציבות, קשיים בהליכה, רעידות, עיניים מרצדות ועוד, מתבצע אבחון ראשוני שלאחריו מחליטים כיצד לנהוג הלאה. חלק מהמקרים מטופלים על ידי ניתוח.
  • אונקולוגיה: למרבה הצער גם חיות מחמד עלולות לחלות בסרטן, ובמקרה כזה הטיפול מורכב מטיפול כימותרפי התוקף את תאי הסרטן, כאשר הדגש מושם על הארכת חיי בעל החיים תוך פגיעה מינימלית ככל האפשר באיכות חייו.
  • רפואת עיניים: כאן מדובר הן במחלות וזיהומים הדומים במידת מה לאלה הפוקדים בני אדם, והן בחבלות ופגיעות חיצוניות. בהתאם למהות הבעיה מתקבלת החלטה על אופן הטיפול – תרופה, משחה, ניתוח עיניים ועוד.
  • רדיולוגיה: רדיולוגיה היא למעשה הדמיה, כלומר צילום של חלקי הגוף השונים לצרכי אבחון, וזאת בשיטות כגון רנטגן, CT, MRI וכו'. זהו למעשה תחום עזר לשאר תחומי הווטרינריה ומאפשר קבלת תמונה מדויקת על מצבו של בעל החיים.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *