קטגוריות
מה חדש

בעיות נפוצות בגיר אוטומטי – סקירה מקוצרת

הגיר האוטומטי הפך את החיים שלנו בכביש להרבה יותר קלים – לחיצה על דוושת הגז והרכב מאיץ, לחיצה על הבלם והרכב מאיט, אין צורך בהעברת הילוכים ובשום התעסקות מיותרת. יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי מדובר במערכת גירים מורכבת ביותר, כזאת שעם הזמן יכולה להישחק ולצבור ליקויים רבים.

ישנן 4 בעיות נפוצות בגיר אוטומטי שכדאי להכיר, על מנת לדעת לזהותן במהרה ולפנות אל המומחים. להלן הן לפניכם.

ההילוך לא נכנס או מחליק

האם הרכב שלכם "סוחב" יותר מדי זמן את ההילוך? האם בתחילת הנסיעה, כאשר אתם מעוניינים להעביר ל- drive או ל- reverse הרכב פשוט מגיב באיחור? או שאולי הרכב שלכם נכנס להילוך במהירות ואז בפתאומיות מזנק קדימה? כנראה שיש לכם בעיה אלקטרונית במערכת ההילוכים שמחייבת בדיקה מיידית.

רעשים בעת העברת הילוך או בניוטרל

רכב שעומד בניוטרל ומשמיע רעשים של חיכוך מתכתי או שהרעשים הללו מתגברים בזמן נסיעה, מחייב הגעה אל המומחים לצרכי בדיקה. מצב שכזה עשוי להיגרם עקב חוסר בשמן הגיר כאשר החלקים שנעים בגיר מתחככים אלו באלו, מה שעשוי לגרום לשברים ועליית טמפרטורה עד לכדי יציאת הגיר מכלל פעולה.

כשמדברים על בעיות נפוצות בגיר אוטומטי, ישנן כאלה שהרבה יותר קל לטפל בהן ובמינימום העלות. זוהי בדיוק אחת מהן, וכל מה שצריך זה להחליף או להוסיף שמן גיר מתאים. יחד עם זאת, אם הרעש נגרם כתוצאה משבר באחד מגלגלי השיניים של הגיר, הדבר מחייב שיפוץ מורכב ויקר יותר.

ריחות שרופים מהגיר

כאשר רכבכם מעלה ריחות שרופים הדבר בהחלט יכול להיות קשור לבעיות במערכת הגיר. הריח השרוף הוא בדרך כלל הריח של השמן שלא מסוגל להתמודד עם הטמפרטורות הגבוהות שמתפתחות במערכת ההילוכים ופשוט נשרף. מי שממשיך בנסיעה במצב שכזה פשוט מסתכן בהריסת הגיר לגמרי.

בעיות נפוצות בגיר אוטומטי שקשורות לריח שרוף כוללות חוסר של שמן גיר, מילוי שמן גיר מסוג שאינו מתאים לרכב ובעיות במשאבת שמן הגיר.

נזילת שמן גיר

שמן אינו אמור לנזול כלל וכלל מהגיר. כאשר בכל זאת קיימת נזילה של שמן גיר קשה מאוד לשים לכך לב כי הנזילה מתרחשת ע"פ רוב רק כאשר המנוע עובד. לכן, אם אתם חושדים בנזילה מומלץ להניע את הרכב ולעמוד איתו במקום למשך מספר דקות. לאחר מכן בדקו האם ניתן לצפות בטיפות של שמן בצבע אדמדם על המשטח, זהו שמן הגיר שלכם.

אצל מי מטפלים בכל התקלות הללו

לא כל המוסכים בקיאים בטיפול במערכת הגיר, לכן ההמלצה שלנו היא לפנות מלכתחילה אל מכון גירים מורשה. בין אם נדלקה נורת האזהרה ובין אם לאו, בכל פעם שאתם מרגישים שמשהו אינו כשורה עם תיבת ההילוכים שלכם, צרו קשר עם מכון גירים מורשה ובעל ניסיון ומוניטין רבים. כך תוכלו לחסוך לעצמכם אלפי שקלים במניעת הצורך בשיפוץ או החלפה ותאריכו את משך חיי הגיר הקיים עד למקסימום.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *