קטגוריות
מה חדש

ברלין

חושבים על חופשה בברלין, שהות או ביקור בעיר התרבותית והמפוארת? קחו כמה דקות לפני שאתם מזמינים טיסה. כיום, כשברלין הפכה שם נרדף למקום המפלט של ישראלים כה רבים ואפילו כהשוואה למקום שהוא זול יותר, תרבותי יותר ונוח יותר לחיות בו – אנשים רבים מתכננים לנסוע לברלין כדי לראות במה מדובר, על מה כל הפרסום והרעש.

כמו בכל דבר, גם בטיסות לברלין יש כמה אופציות: טיסות ישירות – עם חברות תעופה גדולות ישראליות או זרות, טיסות עם עצירת ביניים שלרוב נהנות ממחיר זול יותר אך אורכות זמן רב יותר (ולעיתים מצריכות שהות ארוכה הדורשת התארגנות נוספת בנקודת העצירה, כמו סיפוק פתרון בילוי כלשהו למספר הרב של שעות ההמתנה או אפילו לינה מקומית), טיסות שכר במחירי מבצע של חברות תעופה זולות יותר (לעיתים ניתן למצוא טיסות מוזלות בשל דיל מסוים גם בחברות היוקרתיות יותר), וכמובן הטיסות הסדירות לברלין, שמתקיימות בימים קבועים בשעות קבועות במשך כל השנה, כבר שנים ארוכות.

השאלה איזו טיסה תיקח אותך למחוז חפצך תלויה במשתנים שונים, שלא כולם כספיים – ולכן ההמלצה הגורפת היא להיעזר במנוע השוואת מחירי טיסות לברלין. כאמור, בחירת הטיסה חשובה לאין ערוך, ומתבססת על שיקולים רבים ומגוונים:

מה מטרת הטיסה? האם זה ביקור עסקי? אם כן, האם שעת הטיסה היא מוקדמת בבוקר או מאוחרת בלילה (בהתאם לשעת הפגישה שלכם בברלין), ומסתנכרנת עם קווי האוטובוסים שמובילים למקום הרצוי לכם בברלין? יש מספר אופציות לתחבורה משדה התעופה של ברלין, ועליכם לבדוק – בהתאם לשעת הטיסה ומטרת הביקור – את אופציית נסיעת ההמשך שלכם.

האם הטיסה היא לצורך חופשה משפחתית? אם כן, ברור שלא תרצו טיסה עם עצירת ביניים, ובטח שלא עצירה ממושכת. אצל ילדים שמחכים לחופשה שלהם בכיליון עיניים, האדרנלין והשמחה יכולים להתחלף מהר מאד בחוסר סבלנות ועצבים. תוסיפו לזה את שעות ההמתנה בשדה התעופה וחוסר היכולת לספק להם עניין לאורך זמן, ותקבלו ילדים שנגררים לחופשה שלהם במרמור ופשוט "מבאסים" את כל החופשה.

כשטסים לחופשה משפחתית תמיד כדאי לשקול את שעות הטיסה, ובאמת להשוות בין טיסות ולבחור את הטיסה הכי מתאימה להרכב המשפחתי. לפעמים טיסת לילה היא זולה יותר ומלהיבה את הילדים, אבל הנחיתה בשעת בוקר מוקדמת מדי בברלין וחוסר היכולת להתמקם במלון (שעדיין לא ערוך לקבל את האורחים) בשילוב עם העייפות המצטברת מלילה של חוסר שינה – כל אלה יכולים להרוס יום שלם שבו תיאלצו להשכיב את הילדים לישון ותפסידו יום של בילויים.

בקיצור – ברלין משגעת, ובכל זמן נתון קורה בה משהו. בין אם זה פסטיבל מפורסם, אירוע תרבות מלהיב, תערוכה מדוברת או אירוע כייפי הקשור לילדים, תמיד יש מה למצוא לעשות בברלין. בתי המלון זולים באופן משמעותי מהסטנדרט הנהוג באירופה, וכמו תמיד אצל הגרמנים הכל נקי ומצוחצח גם בבתי המלון המדורגים כשלושה כוכבים.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *