קטגוריות
מה חדש משפחה פנאי

הצגת ילדים

לקחת את הילדים להצגה של תיאטרון רציני זאת אומרת לספק להם הנאה אמנותית שתהפוך לחלק ממכלול חוויות הילדות שלהם, גם אם אפילו לא תיזכר לפרטי פרטיה. אל תשלחו אותם לאולם עם חברים או אחים בלבד – היכנסו איתם להצגה וחוו אותה יחד, כי מדובר על אירוע מגבש ומיוחד לילדים כמו גם להוריהם.

תיאטרון – מדיום מושלם לילדים

ילדים אוהבים סיפורים ולכן ילדים אוהבים תיאטרון והצגות. התיאטרון נחשב כתחום אמנות ולמעשה הוא ענף של אמנויות הבמה (שכוללות גם מחול, הופעות מוזיקליות, קונצרטים ועוד). בתיאטרון מוצגים סיפורים מומחזים בפני קהל ואלו מובאים אל הצופים בעזרת שילוב אמצעי התקשורת: תנועה ושפת גוף, דיבור, שירה ומוזיקה, תאורה או מייצג חזותי, שהוא מה שכיום מכונה ווידאו ארט ושמחליף לאחרונה במקרים רבים את התפאורה המצוירות הישנה והפשוטה של פעם, וזה לא הדבר היחיד שמשתנה בתחום.

רצינו שתדעו שתיאטרון הוא אמנות כדי שתבינו מדוע הבחירה לקחת את ילדינו להצגת ילדים היא למעשה בחירה לספק לקטנים מגע עם אמנות וחשיפה אל אחד משיאיה – הבמה המוסתרת בווילון הענק שמוסט כשהאורות כבים, צוות השחקנים, התפאורה המשתנה ובהתאם משנה באופן סמלי את המיקום של הסצנות, התנועה והמוזיקה, לפעמים גם הריקוד והשירה – כל אלו כמו מתדפקים על דלתות הלב של הצופים, מרגשים וחודרים את תודעתם ומאפשרים גם לילדים הרציניים שיושבים בקהל הצעיר לחוות חוויות, לחוש, להיסחף עם הדמיון ולצאת למסע מרגש בעל עלילה מיוחדת, עד לסופו המסעיר והמעשיר. לפעמים סיפור המעשה של הצגת הילדים איכותית מביא איתו גם לקח מוצלח לחיים.

בישראל הפכה עם השנים צפייה בהצגות ילדים לאירוע חובה דווקא בתקופת החגים. מצד אחד מדובר על הרגלי תרבות מוצלחים שמאפשרים להורים בילוי זמן איכות עם הילדים ולא בקניון, אך מאידך ולצערנו חלק מהצגות הילדים של החגים הפכו מהצגות תיאטרון למופעי חג סופר פופולריים (כמו הפסטיגל, מותק של פסטיבל וכדומה) שזונחים את איכויות הכתיבה והמשחק לטובת מייצג זוהר עם המון תלבושות ונצנצים שטחיים.

רצינו שתדעו שתיאטרון איכותי וקלאסי לילדים עדיין פועל כל העת בארץ. בשקט ובצנעה, גם בחגים אבל גם בימי החול ובסופי השבוע, מציעים תאטראות – חלקם מנוסים ומקצועיים מאוד ופעילים כבר עשרות בשנים בישראל – הצגות ילדים טובות, שמרביתן מבוססות על מחזות מפורסמים ונצחיים שגם אנחנו המבוגרים גדלנו עליהם, כמו: אי המטמון, בגדי המלך החדשים, פצפונת ואנטון, ואחרים. לצד ההצגות תמצאו גם רפרטואר של מחזות מוזיקליים סוחפים ועשירים בזמר ובריקוד, כדוגמת: פסטיבל החיות, המחזמר גלי המבוסס על שירי אהוד מנור, וכן למשל את פטר והזאב הכל כך קלאסי. כל אלו הן הצגות ילדים שלרוב רצות במשך חודשים ואף שנים ושבכתיבתן (או בעיבודן מלועזית לעברית), בביומן ובהפקתן הושקעו מאמצים גדולים, ושהצוות הנהדר והמוכשר שמשתתף בהן מורכב משחקנים מקצועיים שלמדו משחק, ולא מכוכבני ילדים לרגע.

למרות פיתויי פסח, חנוכה וסוכות, כדאי עדיין לזכור כי היציאה בהרכב משפחתי לצפייה בהצגת ילדים של תיאטרון רפרטוארי רציני מהווה בילוי אולטימטיבי מומלץ ומהנה במיוחד בכל יום מימות השבוע.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *