קטגוריות
מה חדש

השלמת שיניים – שיקולי אסתטיקה בבחירת הכתרים הנכונים

כל הליך השלמת שיניים כולל היבטים שונים שיש לקחת בחשבון כאשר אחד המרכזיים שבהם הוא המראה האסתטי שיתקבל בסיום התהליך. ישנם מספר סוגי כתרים שניתן להשתמש בהם לשם ביצוע הפרוצדורה ובשורות הקרובות נרחיב על הקשר שבין הסוגים השונים לשיקולים האסתטיים הנדרשים.

השלמת שיניים באמצעות כתרים מאוחים למתכות

רוב הכתרים שנעשה בהם שימוש עד כה הם כתרי חרסינה שמאוחים למתכות שונות. המתכות מרכיבות את החלק הפנימי של הכתרים שבא במגע עם חומר השן ועם החניכיים. כתרים אלו מגיעים באיכויות שונות כאשר אלו האיכותיים ביותר כוללים מתכת אצילה בריכוז גבוה יותר (זהב, פלדיום וכו') ואילו האחרים כוללים פחות מהמתכות האצילות ויותר מתכות אחרות כגון ניקל. השלמת שיניים באמצעות כתרים מאוחים למתכות נועדה לחסוך למטופל כסף וזאת בשל מחירם הנמוך בהשוואה לאלטרנטיבות שבהן ניגע בהמשך. הבעייתיות בכתרים שכאלו היא שחלקם הפנימי מגיע בצבע שחור-אפור, שנוטה לבלוט בצורה של פס מסביב לשיניים כאשר החניכיים נסוגות בצורה טבעית לאורך השנים. מסיבה זו לא מתאים עקרונית להשתמש בכתרים מאוחים למתכות בשיניים קדמיות ובולטות לעין. כן ניתן לבצע השלמה של שיניים אחוריות באמצעות אותם כתרים אך מומלץ לבחור בכתרים איכותיים יחסית שכוללים ריכוז גבוה של מתכת אצילה (יש לוודא מראש אצל רופא השיניים באיזה כתר משתמשים בדיוק).

כתרי חרסינה וזירקוניה – השלמת שיניים של הדור החדש

מבחינה אסתטית, מאחר ורק השיניים הקדמיות נראות כלפי חוץ, ניתן להשתמש בכתרים מאוחים למתכות בכל מה שקשור לשיניים האחוריות. נשאלת השאלה אילו כתרים מתאימים לצרכי השלמת שיניים קדמיות? ובכן, בכדי להימנע מהתופעה של הופעת פס שחור סביב הכתרים יש להשתמש בחומרים "לבנים" בלבד שייצרו אסתטיקה והרמוניה במראה השיניים באופן כמה שיותר טבעי. לשם כך פותחו שני סוגי כתרים ייחודיים – כתרי החרסינה והזירקוניה. כתרים אלו לבנים לגמרי, אינם כוללים מתכות כלל וכלל וידועים בחוזקם הרב, במיוחד הזירקוניה. היכולת ללתכנן וליצור אותם באמצעות מחשב ומחרטה ללא מגע יד אדם מאפשרת לא רק הגעה למראה האסתטי הנדרש אלא גם דיוק מירבי והתאמה אישית לכל מטופל תוך יישום מלא (מדידות, הכנה, הדבקה) במפגש אחד בלבד. יש לציין כי השלמת שיניים באמצעות כתרי חרסינה וזירקוניה מתאפשרת גם עבור שיניים אחוריות וטוחנות אך המחיר הגבוה אינו מצדיק זאת בהכרח.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *