קטגוריות
בריאות מה חדש

כל מה שצריך לדעת על השתלות שיניים

בתחום הרפואה הדנטאלית ישנם סוגים שונים של טיפולים שמטרתם להקנות למטופל את היכולת לשמור על יכולות לעיסה טובות ומראה אסתטי נדרש. אחד הטיפולים היותר חדשניים ויעילים כולל השתלה של שתלים דנטליים שמדמים שיניים טבעיות לחלוטין. השתלות שיניים מהסוג הזה מהוות כיום את ברירת המחדל להשלמת שיניים חסרות בפה, וכאן תקבלו את כל המידע על ההליך הזה.

השתלות שיניים באמצעות שתלים דנטליים

השתלות השיניים המתקדמות של ימינו נשענות על שתלים דנטליים, מעין מבנים דמויי בורג שמוחדרים בהברגה חזקה אל תוך עצם הלסת כשמעליהם מולבשים כתרי חרסינה, החלק החיצוני הנראה לעין. ניתן להשתמש בשתלים דנטליים מגוונים כאשר כל אחד מהם מותאם באופן אישי למטופל על פי מצב הפה ועצמות הלסת שלו. השתל הדנטלי יכול להיות ארוך או קצר, עבה או צר, בעל הברגה פנימית ו/או חיצונית והוא עשוי מסגסוגות טיטניום חזקות שאינן גורמות לתגובה דלקתית של הגוף נגדם. בשנים האחרונות אף התפתחו שתלים דנטליים מתקדמים יותר כדוגמת שתלי זיגומה ושתלי מירס חובקים. באמצעות שתלי הדור החדש ניתן לבצע השתלות שיניים גם במצבים של חוסר עצם קיצוני בלסת, כך שכיום כל אחד ואחת מאיתנו יכולים ליהנות מפה מלא שיניים ללא מגבלה כלשהי.

כיצד מבוצעות ההשתלות בפועל?

כל השתלות השיניים ללא יוצא מן הכלל מבוצעות רק לאחר שהמטופל ביצע צילום CT של מצב הלסת וזאת על מנת לאפיין את מצבה ותכנון ההשתלה מבחינת זוויות, טכניקה וסוג השתל הנדרשים. לעיתים עשוי רופא השיניים להחליט על ביצוע הליך ביניים טרם ההשתלה וזאת במקרים בהם מצב עצם הלסת מחייב זאת. ההליך המקדים הנפוץ ביותר לפני השתלות שיניים קרוי השתלת עצם בחניכיים ובאמצעותו משפרים את עובי ו/או אורך עצם הלסת על מנת שתקלוט את השתלים הדנטליים טוב יותר. במקרים מסויימים ניתן להעמיס את הכתרים כבר מיד לאחר החדרת השתלים ובמקרים אחרים נדרש זמן המתנה על מנת לוודא כי השתלים נקלטו חזק בעצם הלסת. בכל המקרים יש להקפיד על הוראות השחרור, ליטול את התרופות הניתנות, להימנע מצריכת מזונות קשים מספר חודשים ולהקפיד על היגיינת הפה, כל זאת על מנת לשפר את אחוזי ההצלחה של הטיפול והשגת שנים רבות של הנאה משיניים מלאכותיות שנראות ומרגישות טבעיות לחלוטין.

לסיום חשוב להדגיש את חשיבות הבחירה באיש המקצוע שיבצע עבורכם את ההשתלה, כאשר העדיפות היא לבחור ברופא שיניים מומחה השתלות על פני רופא שיניים רגיל. רק רופא מומחה ידע להציע לכם גם את סוגי ההשתלות היותר מתקדמות ואף יציע לכם אחריות רבת שנים על כל הטיפולים. שיהיה בהצלחה!

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *