קטגוריות
בריאות מה חדש

השתלת שיניים ביום אחד – כיצד הדבר אפשרי?

עד לשנים האחרונות כל תהליך השתלת שיניים דרש תהליך רב שלבי שנפרש על פני חודשים או שבועות במקרה הטוב. כיום כבר קיימות שיטות מתקדמות בהרבה שמאפשרות להיכנס לקליניקה ולצאת ממנה תוך מספר שעות בודדות עם שיניים מתפקדות לחלוטין. התהליך ידוע בכינוי "השתלת שיניים ביום אחד" ובשורות הקרובות נסקור את אפשרויות הביצוע.

תותבות נשלפות

השתלת שיניים ביום אחד אינה חייבת להיות יקרה בהכרח, וזאת במידה ובוחרים באפשרות התותבות הנשלפות. אפשרות זו מתאימה לאנשים שכבר איבדו את כל או רוב שיניהם ונאלצים להשתמש בשיניים תותבות סטנדרטיות שאינן נוחות וגורמות לפגיעה משמעותית באיכות החיים. כיום כבר קיימות שיניים תותבות מסוג חדש ומתקדם בהרבה, כאלה שאינן זזות ממקומן בזמן לעיסה או דיבור ואף ניתן לישון איתן בלילה בנוחות. בפרוצדורת השתלת שיניים זו משתמשים בשתלים דנטליים חזקים, כאלה שמסוגלים לשאת על גבם סט מלא של שיניים תותבות תוך שימוש בשתיים עד ארבעה שתלים בלבד לכל לסת.

שיניים קבועות תוך יום אחד

שיניים תותבות נשלפות מהוות פתרון אטרקטיבי של ממש מבחינת היעילות והזמן הקצר לביצוע, והמחיר שווה לכל כיס. השתלה ביום אחד של שיניים קבועות הינה יקרה יותר אך כאשר המצב מאפשר זאת, אין ספק כי מדובר בפתרון שמקנה פיסת שקט נפשי, נוחות מירבית ואיכות חיים גבוהה. מדובר בשיניים קבועות של ממש, אין צורך (וגם לא ניתן) לשלוף אותן והן מתפקדות ומרגישות טבעיות לחלוטין. התהליך הרב שלבי שהיה מתבצע בעבר הניח כי על מנת שאכן השתלים יוכלו לשאת בסט שלם של שיניים קבועות, יש להבריג אותם תחילה בחוזקה אל תוך עצמות הלסת, להמתין לקליטתם מספר חודשים ורק לאחר מכן להבריג את הכתרים. כיום, בזכות שיטות מתקדמות לביצוע ההשתלה (השתלה מונחית מחשב, תכנון מדוייק של כתרים באמצעות תוכנות autocad ושתלים חדשים) כבר ניתן להגיד בפה מלא כי לא רק שאין טעם אלא ממש עדיף שלא להמתין תקופה לפני העמסת הכתרים ויש לבצע זאת מיידית עוד באותו היום. השתלת שיניים ביום אחד מאופיינת באחוזי הצלחה גבוהים במיוחד כאשר השימוש בארבעה עד שישה שתלים מספיק על מנת לתמוך בסט מלא של שיניים קבועות. גם עבור מחוסרי עצם באופן קיצוני עומדת האפשרות לבצע את השתלת העצם בחניכיים וביצוע השתלת השיניים עוד באותו היום, וזאת בקליניקות המומחים המובילות.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *