חדר מלח – שיטה אלטרנטיבית מוכחת

בעוד הרפואה המערבית הקונבנציונלית משתמשת בשיטות שונות שאינן טבעיות לשם טיפול במצבי תחלואה שונים, הרי שהרפואה האלטרנטיבית שונה במהותה. ע"פ תפיסת העולם האלטרנטיבית הגוף מסוגל לרפא את עצמו מכל מחלה, אך לעיתים הוא זקוק להכוונה לשם כך.

אחת משיטות הריפוי האלטרנטיביות שיותר תורמות לגוף מהבחינה הזאת, הוא הטיפול בחדר מלח, אשר על פי מחקרים רבים מסוגל לרפא מספר רב של תחלואות ומצבים רפואיים. מה זה בדיוק חדר מלח? ולמי הדבר מתאים? מייד תגלו.

כיצד מלח תורם לנו מבחינה רפואית?

מלח למעשה הוא חומר מחטא ובעל תכונות של ספיחת לחות מהאוויר. כאשר בני האדם כרו מלח ממכרות, הרבה לפני שיטות ייבוש מי הים, הם שמו לב כי מצבם הבריאותי של הכורים השתפר עד לאין שיעור תוך כדי עבודה. כתוצאה מכך גם לוחמים החלו להגיע למכרות המלח על מנת לרפא את מכאוביהם ופצעיהם. כיום כבר לא צריך להגיע למכרות על מנת ליהנות מהפלא הטבעי של המלח, שכן ניתן ליצור את אותם התנאים ששוררים שם בחדרים שמיועדים לכך. ולזה מתכוונים כשאומרים חדר מלח.

מה ניתן למצוא בחדר מלח?

חדר מלח כשמו כן הוא – חדר שקירותיו מצופים במלח, כאשר גם פרטי הריהוט והריצפה עצמה מלאה בפתיתים עבים וגסים של מלח. החדר עצמו מבוקר מבחינת טמפרטורה והחדרים האיכותיים יותר מצויידים גם בפילטרים מיוחדים שמסננים חיידקים, עובשים ואבק. כך שלמעשה מדובר בחדר מאוד נקי וסטרילי. השהייה בחדר במסגרת טיפול אלטרנטיבי היא למשך כשעה אחת ובאווירה נינוחה למדי.

למי כדאי לפנות לטיפול בחדר מלח?

חדרי המלח מתאימים לכל אדם שסובל מבעיות שקשורות לעור ולריאות. הסביבה העשירה במלח תורמת לחיטוי העור ולניקיון הריאות כך שהיא מתאימה למגוון רחב של תחלואות כגון שיעול טורדני (לרבות שיעול כתוצאה מנזקי עישון), אסטמה, COPD, פריחות בעור, אקזמה, אקנה, פסוריאזיס, נזלת, דלקות גרון ועוד. האפקט המיטיב על מערכת הנשימה מאפשר גם לסובלים מנחירות או דום נשימתי בשינה ליהנות מהקלה משמעותית במצבם.

יש לציין כי השהייה בחדר המלח מרגיעה מאוד ותורמת מאוד למטופלים גם מהבחינה הנפשית-ריגשית, והלא זוהי למעשה התורה של הרפואה האלטרנטיבית, למצוא את כל הדרכים לשיפור הקשר בין הגוף ולנפש ולספק את כל האמצעים בדרך לריפוי עצמי.

האם זה מתאים לכל אחד?

הטיפול בחדר מלח בטוח מאוד לשימוש ע"י הקשת הרחבה ביותר של האוכלוסייה – מבוגרים, קשישים, נשים, גברים וילדים גם יחד. למעשה, חדר מלח מתאים גם לאוכלוסייה הבריאה שלא סובלת ממחלות מיוחדות אך מעוניינת לשפר את יכולות הנשימה והבריאות הכללית, כגון ספורטאים ועובדים במקצועות שוחקים אחרים.

נשמח לשמוע את דעתכם על המאמר

תגובות התפרסמו למאמר זה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.