חיפוש קובץ אבוד במחשב

אני בטוחה שלרבים מכם קרה מקרה דומה: אתם מורידים קובץ מהאינטרנט או יוצרים מסמך, מצגת או תמונה חדשה. לוחצים על "שמור" ואז פתאום קולטים שאין לנו מושג באיזו ספרייה שמרנו את הקובץ… איך נמצא אותו עכשיו ברחבי המחשב? יש כמה שיטות.

1. ספריית "מקומות אחרונים"

חיפוש קובץ במחשב

 

בסייר windows תחת "מועדפים" נמצאת ספריית "מקומות אחרונים", שמציגה את כל הספריות במחשב שהיו לאחרונה בשימוש. לחיצה על עמודת "תאריך שינוי" תסדר את הספריות לפי סדר השימוש בהם. אם שמרתם את הקובץ לאחרונה, תוכלו בוודאי למצוא אותו באחת מהספריות הראשונות ברשימה.

2. חיפוש דרך תפריט "התחל"

חיפוש קובץ

 

בתפריט "התחל" קיימת תיבת חיפוש שמאפשרת למצוא תכניות וקבצים ברחבי המחשב. אם תקלידו בה את שם הקובץ שלכם, היא תציג לכם תוצאות של קבצים רלוונטיים. לא חייבים להקליד את כל השם, מספיק כמה אותיות או מילים.
אם אתם לא זוכרים את שם הקובץ, ניתן להקליד מספר מילים שכלולות בו, מכיוון שהחיפוש מתבצע גם על תוכן המסמך.

חיפוש קובץ במחשב דרך התחל

התוצאות המוצגות יכללו גם מיילים של דואר אלקטרוני וגם תכניות.

3. חיפוש בסייר windows

חיפוש קובץ בסייר של חלונות

היתרון בשימוש בסייר לעומת תפריט "התחל" הוא שהתוצאות שיוצגו יהיו קבצים בלבד. מקלידים בתיבת חלק משם הקובץ או חלק מתוכן הקובץ לקבלת תוצאות חיפוש.

חיפוש קובץ בסייר של חלונות

4. בחלק מהתוכנות, כמו תוכנות אופיס, יש תפריט שמציג את הקבצים האחרונים שנשמרו באמצעות התוכנה. אפשר לנסות לפתוח משם את הקובץ שלכם ולשמור אותו מחדש בספרייה אחרת שתבחרו.

לפעמים רגע אחד של חוסר ריכוז יכול להיגמר בחיפושים ארוכים… בהצלחה במציאת הקבצים האבודים!

***

מוגש בחסות זברה CRM – מערכת הזברה הינה מערכת CRM המסופקת על גבי תשתית האינטרנט ומאפשרת למשתמשיה גישה ועבודה מכל עמדה המחוברת לרשת האינטרנט.

מערכות CRM

נשמח לשמוע את דעתכם על המאמר

תגובות התפרסמו למאמר זה

One Response to חיפוש קובץ אבוד במחשב

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.