קטגוריות
מה חדש פנאי

טאי צ'י ברשת: שער למתחיל

איך לומדים טאי צ'י באינטרנט? מבחר קישורים שיכולים לעזור למתחילים ולמתעניינים.

מצד אחד שמעתם על טאי צ'י דברים טובים והחלטתם שאתם רוצים לדעת עוד, אולי אפילו ללמוד את העניין ולהכיר אותו לעומק. מצד שני אתם לא רוצים לעשות את זה עם אנשים אחרים כי אתם ביישניים או אוהבים להיות לבד או מכל סיבה אחרת. אולי אתם גרים במקום שבו אי אפשר למצוא שיעורי טאי צ'י ואולי השיעורים שיש לכם באזור לא מוצאים חן בעינכם או שהם בשעות לא נוחות. אולי אין לכם כסף אבל אתם רוצים ללמוד בכל זאת. מה עושים?
.

 

מחפשים באינטרנט איך אפשר ללמוד טאי צ'י לבד, בבית ואולי אפילו בחינם.

אני לא בטוח לגבי המטרה השלישית אבל בכל זאת אספתי כמה מקורות מהרשת שיסייעו למעוניינים ללמוד לפיחות את הבסיס של השיטה המרתקת והמיוחדת הזו.

YouTube

הכול אפשר למצוא ביוטיוב. כיוון שחשוב שיהיו לנו אביזרי ויזואליים כדי שנוכל ללמוד את התנועות הרי שהאתר הזה הוא אתר מעולה למי שרוצה ללמוד לבד ובבית את האמנות הזו. ניתן למצוא הרבה סרטונים שמציעים הסבר למתחילים: פה למשל, ועוד אחד כאן וגם שלישי ואחד בעברית ויש עוד רבים מאוד. הנה אחד מצוין:

הבעיה עם האתר הזה היא שהוא מאוד עשיר במידע אבל אין מי שיעשה עבורנו את המיון בין מה שטוב בשבילנו ומה שלא, בין מה שמלמד היטב ובין מה שעלול לגרום לטעויות. מה עושים? נעזרים בעוד מקרות ידע כדי לדעת יותר על התיאוריה שמאחורי התורה הזו וכדי שנוכל לדעת מה הבסיס שאנחנו זקוקים לו וכיצד להבדיל בין עיקר וטפל.

וגם קרב בין אמני טאי צ'י לאוהבי הקרבות והאקשן:

eHow

האתר eHow הוא אתר מאוד שימושי שבו ניתן למצוא תשובה – והדרכה – על השאלה איך עושים דבר מה, למשל טאי צ'י. תוכלו למצוא פה הדרכה ראשונית; סרטון שמדגים את תרגול התנועות; הדרכה מותאמת לגיל הזהב; איך לתפור בגדים לטאי צ'י; וגם איך לכתוב טאי צ'י בסינית.

Pinterest

בפינטרסט תוכלו להיעזר באנשים שאספו בעצמם סרטונים שונים שהמשותף להם הוא הטאי צ'י. למשל פה. הבעיה עם מקור שכזה הוא שהוא איננו שיטתי ויהיה עליכם לדעת מה אתם מחפשים כדי לנצל אותו כראוי. מי שכבר יודע מה הוא מחפש ומי שיש לו בסיס מסוים יוכל למצוא תועלת באוספים השונים הללו.
.

 

אתרים ייעודיים

ישנם אתרים רבים שנועדו לגולשים שמבקשים ללמוד טאי צ'י. הבעיה עם אתרים היא שהרבה פעמים הם, בסופו של דבר, מנסים למכור לך משהו – מי שרוצה ללמוד בחינם יצטרך להתאמץ קצת יותר.

הנה אתר בעברית שמציע סרטונים בעברית ועוד דברים טובים:

http://www.tudu.co.il/main/movieshow.asp?movieid=392

אתר אחר בעברית שבו ניתן למצוא הרבה תשובות להרבה שאלות:

http://www.taichi.co.il/system-qigong.asp

האתר הבא נראה לי די מוצלח כי הוא כולל הסברים שונים שיכולים לתת למתחיל כיוון ועצות ראשוניות (הקישור הוא למאמר אחד ובצד יש קישורים למאמרים נוספים):

http://www.livestrong.com/article/113799-learn-tai-chi-home/

אתר מקיף ומעניין:

http://www.everyday-taichi.com/tai-chi-forms.html

אתר טוב למתחילים עם הסברים, תמונות וסרטונים:

http://www.wuhaotaiji.com/online-taichi-lessons.php

בעיקר הסברים ופחות הדגמות. הרבה מאמרים מעניינים:

http://www.patiencetaichi.com/public/department46.cfm

 
.

 

ספרים

באינטרנט גם קל למצוא את הספרים שמהם נוכל ללמוד ובהם נוכל להיעזר. הנה דוגמה לספר מומלץ:

http://www.dummies.com/store/product/T-ai-Chi-For-Dummies.productCd-0764553518.html

חלק מסדרת עצומה של ספרים שמסבירה המוני נושאים חשובים בצורה בסיסית ונגישה לכל.

ופה תוכלו למצוא (באנגלית) דברים שנכתבו על ידי מאסטרים גדולים מהבער – או לפחות מיוחסים להם. כך תוכלו להתרשם מהפן היותר העמוק של הטאי צ'י ולגלות את הבסיס האינטלקטואלי שהוא עומד עליו.
.

 

***

מוגש בחסות איסמור – איסמור מובילה בארץ בתחום שיווק מוצרי האיכות לבית ולחצר מוצרים אלה כוללים, בין היתר דשא סינטטי, ג'קוזי (ספא), סאונות, ברביקיו בנוי, מתקני שעשועים לילדים, בקתות עץ, מחסני עץ ועוד.

מוצרים לגינה

 

 

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *