קטגוריות
מה חדש

כל הסיבות לבקר באופן קבוע אצל רופא השיניים

משום מה, ביקור סדיר אצל רופא השיניים הוא פרקטיקה שרובינו עדיין לא אימצנו באופן קבוע. אם גם אתם נוטים להזניח את השיניים שלכם, הנה כמה סיבות טובות לשנות הרגלים, ולהתחיל להשקיע בבריאות השיניים. הכוונה שלנו היא כמובן לא להפחיד, אבל כן להעלות מודעות לנושא שרבים עדיין לא מקדישים לו מספיק מחשבה.

טיפולי שיניים בקביעות למניעת נזקים בשיניים

כמו כל איבר אחר בגוף שלנו, גם השיניים שלנו דורשות תחזוקה. אם לא נזין את הגוף שלנו במזון, אם לא ננשום כראוי (מומלץ בחום על תרגולי נשימות כעניין שבשגרה!) ואם השינה שלנו תהיה מאוד ירודה באיכותה- הגוף שלנו לאט לאט יתחיל לאותת לנו שעלינו להתחיל להשקיע בו, זאת על ידי שהוא ייצר תסמינים פיזיים שנוגעים לבריאות שלנו.

באותה נימה, גם השיניים שלנו דורשות תחזוקה. תחזוקה אינה קמה ונופלת על צחצוח שיניים או על שטיפת הפה במי פה, היא גם מחייבת ביקור אצל רופא השיניים אחת למספר חודשים.

בין אם יש לנו נזק בחניכיים, בין אם חור בשן ובין אם יש לנו שתלים דנטאליים שיש להעריך את מצבם- בהרבה מקרים, כאשר מתחילה להיווצר בעייה, אנחנו לא בהכרח מודעים אליה, ורק ביקור אצל רופא שיניים יכול להביאה לתשומת ליבנו. בדיוק כמו שפצע פתוח שמדמם ואינו מטופל כראוי מתפתח לכדי זיהום, נזק שמתחיל להיווצר בשיניים ואינו מקבל מענה טיפולי הולם יכול בקלות להפוך לחמור יותר, ואז המשאבים שצריך יהיה להקדיש כדי להשיב את המצב על כנו הם רבים יותר.

טיפולי שיניים למראה חיצוני אסתטי ונעים

אבל מעבר לסיבה הבריאותית, שהיא כמובן הסיבה העיקרית המצדיקה ביקורים קבועים אצל רופא השיניים, טיפולי שיניים קבועים הם גם חשובים מסיבות אסתטיות. שיניים הם איבר מרכזי בפנים, והן נחשפות לעיניי כל בהזדמנויות רבות, בכל פעם שאנחנו מניעים את הפה שלנו לצורך תקשורת עם אחרים. אם השיניים שלנו לא ייראו במיטבן, בשל הזנחה ואי ביקור אצל רופא השיניים, אנחנו נגיע למצב שלא נעים לנו לפתוח את הפה ולחייך, מה שעלול להשפיע בתורו על הביטחון העצמי שלנו ועל מידת הנוחות שנחוש בעת אינטראקציות חברתיות. לחילופין, כאשר יהיו לנו שיניים מטופלות, מושקעות, כאלה שעוברות תחת ידיהם של רופא השיניים והשיננית אחת למספר חודשים, נהיה גאים במראה שלנו, נשמח לחייך, יהיו לנו אנרגיות טובות, שבתורן יקרינו גם אל הסביבה שלנו.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *