קטגוריות
מה חדש

טרקטורון – כל המידע שחשוב להכיר על הכלי

הטרקטורון נחשב לכלי התחבורה בעל העבירות הגבוהה ביותר, על כן אין זה פלא כי רבים מעוניינים להוציא רישיון על הכלי המופלא וליהנות ממנו לצרכי תעסוקה ופנאי. אם גם אתם מתעניינים ברכישת טרקטורון הגעתם למקום הנכון. להלן כל המידע שחשוב להכיר על הכלי מבחינת תכונות, שימושים והדרכים להוצאת הרישיון.

טרקטורונים – היסטוריה, שימושים ותכונות

בשנות ה- 60 של המאה הקודמת הואצה החקלאות היפנית ועלה הצורך בכלי תחבורה זול וקומפקטי שיוכל לעמוד בפני תנאי שטח קשים. בכך ניתן הטריגר לפיתוחו של הטרקטורון הראשון ומאז ועד היום הוא תופס חלק מרכזי בחיינו בתחומים רבים. הטרקטורון משומש רבות בחקלאות, בתעשייה, בקיבוצים ומושבים, ביחידות צבא ומשטרה שונות ולצרכי רכיבת שטח, פנאי ואקסטרים. אז מה הופך את הכלי הזה לכל כך יעיל, חזק ומיוחד? ובכן, כל טרקטורון מונע באמצעות מערכת הנעה של 4X4, ההיגוי שלו מתבצע ע"י כידון בדומה לאופנוע וכך גם צורת הישיבה עליו (הרגליים מונחות משני צידי המושב). הגלגלים של הכלי מאוד גדולים (ומזכירים טרקטור ומכאן שמו) והוא בעל מתלים קפיציים גבוהים וחזקים ביותר. בשל המבנה המיוחד שלו, לטרקטורון יכולות עבירות מעולות בכל פני השטח, קשה מאוד להתהפך איתו ויש לו כוח אימתני. ניתן אף לחבר לטרקטורונים שונים נגררים כאשר בישראל ישנה חובת התקנת קשת התהפכות, דבר שאינו מסופק ע"פ רוב כחלק מהמרכב של היצרן.

חוקים ותנאים לנהיגה על טרקטורון

בישראל חל איסור מוחלט לנהוג על גבי טרקטורונים בכבישים, מלבד ההיתר לעבור על גבם לצרכי חצייה וגם אז רק למרחק שאינו עולה על 500 מטרים. יחד עם זאת, כן מותר לנהוג על כלי זה בתוך שטחים פרטיים (קיבוצים, מפעלים וכו') וגם בטבע, במקומות המאושרים לכך ע"פ חוק ולא בשטחים מוגנים כמו שמורות טבע. כמובן שבכל המקרים קיימת חובה להחזיק ברישיון ייעודי מתאים כאשר בישראל החוק מתיר גם לחסרי רישיון נהיגה על רכב פרטי להוציא רישיון על טרקטורון החל מגיל 16. את התהליך לקראת הוצאת הרישיון ניתן לבצע כבר החל מגיל 15 – יש להגיע עם ההורים לתחנת משרד הרישוי, להצטייד בטופס רש"ל מתאים, לעבור בדיקת ראייה באחת מתחנות הצילום ולצרף לבקשה אישור מרופא משפחה על בריאות תקינה. לאחר מכן יש לעבור לימודים עיוניים באחד מבתי הספר לנהיגה המאושרים ולעבור מבחן התיאוריה (ניתן לעבור את המבחן כבר מגיל 15.5). לאחר שלב זה מתחיל שלב הלימודים המעשיים והחל מגיל 16 ניתן כבר לגשת לטסט ולקבל את הרישיון הנכסף. חשוב מאוד להתקשר עם בית ספר לנהיגה בעל ניסיון רב על מנת לעבור את המבחנים העיוניים והמעשיים בהצלחה ולזכות בידע רב וניסיון חשוב שיעזרו לכם לשמור על בטיחותכם בנהיגה עצמאית בשטח. שהיה בהצלחה!

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *