קטגוריות
מה חדש משפחה פנאי

כך תגדלו ילד עם ביטחון עצמי

כולנו רוצים את הטוב ביותר עבור הילדים שלנו. העיקר שיהיו מאושרים. אבל איך עושים את זה? איך מעניקים להם את הטוב ביותר? ביטחון עצמי והערכה עצמית הם כלים חשובים שיסייעו לילדים שלנו לגדול להיות מבוגרים מתפקדים, אוהבים, שבוטחים בחיים, בוטחים בעצמם, סומכים על אחרים ומסוגלים להגשים את חלומותיהם הנועזים ביותר. איך מגדלים ילד שיהיה בעל ביטחון עצמי שכזה? כמה טיפים.

4 עצות להורים שרוצים לשפר את הביטחון העצמי של הילד

1. אהבה ללא תנאי היא התנאי המרכזי לגידול ילד עם ביטחון עצמי. אהבה ללא תנאי פירושה אהבה שאינה תלויה בדבר. כלומר, אתם תקבלו את הילד ותאהבו אותו לא משנה איזה ציונים הוא מביא הביתה, גם אם ההתנהגות שלו אינה תואמת את הציפיות שלכם וגם אם הוא מפתח משאלות לב ותחביבים שלא בדיוק מתיישבים עם התוכניות שלכם היו עבורו. ילד שאוהבים אותו בדיוק כפי שהוא, עם החולשות והחוזקות שלו, עם הצדדים החזקים והחלשים שלו הוא ילד שיגדל להיות אדם שבטוח בעצמו, מלא אהבה, שאוהב אחרים ושאוהב לא פחות מכך, את עצמו.

2. ילד עם ביטחון עצמי הוא ילד שגדל עם פרגון ופידבק חיובי מצד ההורים. החמיאו לו, שבחו אותו, פרגנו לו על התנהגויות שאתם מעריכים, אמרו לו כמה הוא מיוחד, והזכירו לו שהוא יפה וחכם. אגב- יופי לא חייב להיות חיצוני, ילד יכול להיות יפה מבפנים גם אם חיצונית הוא לא דוגמן הבית.

3. עודדו את הילד לגלות מיהו, מהן החוזקות שלו, מהם תחומי העניין שלו ומה הוא אוהב לעשות.

אפשר לעשות את זה דרך רישום של הילד לחוג, אקדמיה לכדורסל, שיעורי רכיבת סוסים וכן הלאה. הרעיון הוא, לבחון יחד עם הילד מה מעניין אותו, ולרשום אותו לאיזושהיא מסגרת שתאפשר לו לעסוק בתחומי העניין הללו, ולפתח את המיומנויות הנוגעות לעולם שקרוב אליו ומעורר בו סקרנות.

4. רצוי גם לעודד את הילד לעצמאות. כיום, הורים רבים נוטים לעשות את הכל עבור ילדיהם, גם את מה שהם כבר לגמרי בשלים, יכולים ואפילו רוצים לעשות לבד. עודף פינוק של הילד הוא הצורך שלנו כהורים, אבל הוא לא תמיד מה שהילדים שלנו צריכים ומה שנכון עבורם. השתדלו לעודד אותו לעשות לבד את מה שהוא יכול לעשות לבד, לשלב אותו יותר במשימות שקשורות לתחזוקת הבית ולהרגילו לעזור ולסייע לכם. ככל שרמת העצמאות שלו תהיה גבוהה יותר, כך יהיו לו יותר חוויות הצלחה ותחושת מסוגלות גבוהה, שהן תנאי חשוב בגיבוש ביטחון עצמי.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *