קטגוריות
מה חדש

כתרי חרסינה ושילובים שונים – המדריך למטופל

כתרים שכוללים מתכות היוו את ברירת המחדל במשך שנים רבות אך בשל תופעות שונות כגון התפתחות אלרגיות כנגד מתכות ופגיעה אסתטית מסויימת השימוש בחרסינה וחומרים נוספים החל להחליפם עם הזמן. קליניקה איכותית תציע לכם לבחור מבין מספר סוגים של כתרי חרסינה בשילובים שונים ובשורות הקרובות נסקור את המומלצים שבהם כמו גם את הדרכים להוזיל בעלויות ככל שניתן.

כתרי חרסינה – האם זה באמת כל כך כדאי?

לפני שנציג בפניכם את כתרי החרסינה החדשים, חשוב להבין מדוע בכלל היה צריך לחשוב על פיתרון במקום כתרי המתכת הסטנדרטיים. ובכן, בפועל לכל כתר יש חלק חיצוני אך גם חלק פנימי, כזה שמודבק לחומר השן בחוזקה וקובע את עתידה לאורך זמן. כתרי חרסינה שכוללים מתכות בחלקם הפנימי סובלים מפגיעות אסתטיות לאורך זמן (הופעת קו שחור סביב השן) ואף עשויים להאיץ נסיגת חניכיים בשל תגובה דלקתית כנגדם. כך שגם אם מחירם נמוך יחסית החסרונות מטים את הכף. בשל כך פותחו לאורך השנים סוגי כתרים נוספים כך שיהיו הרבה יותר אסתטיים ולא יגרמו לאותן תגובות דלקתיות. כתרי חרסינה הם האיכותיים שבהם ובמיוחד כשהם משולבים עם זירקוניה. בכתרים אלו החלק החיצוני עשוי מחרסינה והפנימי עשוי מזירקוניה, חומר חזק ביותר שמגיע בצבע לבן ואינו גורם לתגובה דלקתית כלל וכלל. ניתן אף למצוא כתרי זירקוניה טהורים אשר חוזקם הרב, צבעם הלבן, עמידותם בפני הכתמה וחוסר היכולת שלהם לגרום תגובה דלקתית בחיניכיים הופכים אותם למבוקשים ביותר בשנים האחרונות.

כתרי חרסינה שמאוחים לזירקוניה או כתרי זירקוניה טהורים יקרים יותר מכתרי חרסינה שמאוחים למתכות. ועדיין, כאשר מדובר ביכולת התאמה גבוהה יותר לפה, אסתטיקה משופרת ואי פגיעה בחניכיים, אין ספק כי שווה להשקיע עוד קצת בעלויות וליהנות מאיכות ובריאות הכתרים לאורך שנים רבות.

כיצד ניתן להפחית בעלויות הכתרים?

ציינו לעיל כי כתרי החרסינה והזירקוניה יקרים יותר מהכתרים המאוחים למתכות אך נשאלת השאלה האם באמת מדובר בגזירה מחייבת? ובכן, בוודאי תשמחו לגלות כי מספר מרפאות שיניים בישראל מציעות פיתרון שעוזר להפחית בעלויות ויוצר הזדמנות שווה לכל מטופל ליהנות מכתרים איכותיים יותר. הפיתרון טמון בשיטה טכנולוגית שבאמצעותה ניתן לחרוט כתרי חרסינה וזירקוניה ללא מגע יד אדם, ללא צורך במעבדה או לקיחת מידות בצורה ידנית ולבצע את ההתאמה, הייצור וההדבקה בפועל בפה תוך פגישה אחת בלבד! השיטה כוללת שימוש במחשב סורק והעברת הנתונים למחרטה מיוחדת שיוצרת את הכתר השלם בו במקום ובאופן המדוייק ביותר. באופן זה נמנע הצורך שבהגעה למרפאת השיניים מספר פעמים לשם התאמה וכך נחסך כסף רב למרפאה והמחיר הסופי אף מופחת בהתאם ללקוח.

השילוב של מפגש בודד בלבד יחד עם יתרונותיהם של כתרי החרסינה והזירקוניה מאוד קוסם ומשתלם ועל כן מבוקש ביותר. בררו זאת מול רופא השיניים שלכם!

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *