קטגוריות
מה חדש משפחה

לבחור שם לילדכם

מזל טוב! גילית שאת בהריון, עברת את כל הבדיקות והעובר בריא, וכעת, השלב הבא בין ארגון החדר לילוד החדש לבין ההתכוננות לקראת רגע האמת, הוא נושא בחירת השם לילד. בחירת שם היא אינה דבר של מה בכך. פעמים רבות השם מעיד על האדם ואף יכול לנבא על מצבו החברתי העתיד להתקיים. כך למשל, ילדים בעלי שמות מיושנים עלולים לסבול מהקנטות אך גם ילדים בעלי שמות יוצאי דופן באופן מיוחד.

אין ספק, כי לבחור שם לילד או הילדה שעתידים להגיע לעולם, זו משימה מאתגרת במיוחד. לכל זוג הורים יש את הדרך שלהם לבחור את השם החל מקיצור לשם של בן משפחה אהוב שנפטר וכלה בהעזרות באמצעים תלויי אמונה יותר כגון תורת הקבלה או הנומרולוגיה או ספרים המסבירים על משמעותם הרוחנית של שמות מסויימים. בכתבה זו, ננסה לדון בכל אחת מן השיטות המסורתיות הללו להתאמת שם לילד.

לקרוא לילד על שם קרוב משפחה יקר שהלך לעולמו

אחת הדרישות שהורים טריים נתקלים בהן, לא אחת, היא הבקשה לקרוא לילד או הילדה החדשים שיוולדו על שם הסבא או הסבתא היקרים שהלכו לעולמם. באותה מידה, יכול להיות גם מדובר בבקשה להנצחת שמו של בן הדוד או הדודה. לפי הקבלה, נתינת שם לילד על שמו של מנוח הוא מעשה שעלול לחבל משמעותית בעתידו של היילוד החדש ומדובר בשם שנושא מאחוריו לא מעט אנרגיות שליליות ועתיד קודר. רוצים בכל זאת לתת את השם הזה? הכניסו אותו כשם אמצעי ואז אם שם המשפחה והשם הפרטי הם חיוביים יותר באנרגיות שלהם, ההשפעה של שם המנוח תהיה קטנה יותר. אופציה אחרת היא להשתמש בשם רק בוורסיה אחרת- למשל לקצר את השם, לשכל אותיות וכדומה.

התאמת שם לילד לפי הקבלה

עוד שיטה להתאים שם מתאים לילד היא על פי תורת הקבלה. לפי תורת הקבלה שמו של האדם לא רק מייצג שטף אנרגיה מסויים אלא את החיבור בין הגשמי ובין הפיסי. לפי הקבלה, השם לא נמדד באותיות המרכיבות אותו, אלא בכלל האנרגיה אשר השם נושא עימו. בבואנו לקרוא לילד או לילדה בשם שיהיה מקובל ומומלץ לפי הקבלה, יש להקפיד על מספר כללים חשובים:

1. השאירו את הבחירה בשם לעצמכם בלבד- שם אשר יש בו מחלוקת, אשר פגע בשלום הבית, הוא שם אשר מראש יישא עימו אנרגיות שליליות. לכן, חשוב לשמור על שלום הבית ולבחור ביניכם לבין עצמכם את השם אשר נראה לכם מתאים ואהוב. בצורה זו היילוד החדש יהיה חף מאינטרסים של צד כלשהו ויהיה אהוד. לפי הקבלה, עדיף שלא לערב בבחירת השם גורמים אחרים כגון בני משפחה קרובה או דודים מחשש שאלו ינסו להשפיע על בחירת השם ויפגעו אם לא יתקבל בסוף.

2. כפי שאמרנו קודם, הקבלה אינה מצדדת בקריאת שמם של יילודים חדשים על שמם של יקירים אשר הלכו לעולמם אם מזקנה ואם בטרם עת. אם בכל זאת, החלטתם לאמץ שם כזה לילד או לילדה שיגיעו עדיף להשתמש בו כשם שני או להוסיף לפני השם חי, חיים וכדומה.

3. להתאים בין מין היילוד לשמו- למרות שזה אופנתי מאוד לתת כיום לבנות שמות של בנים, לפי הקבלה מדובר בחסם של מזל ממשי מאוד. ויתרה מכך, לפי הקבלה מדובר בשמות שעלולים להשרות על המין הנגדי בעיות התנהגותיות, נפש מופרעת ובמקרה של בנות אפילו בעיות פוריות.

4. שמות עם צירופי קודש- באם חשקה נפשכם לקרוא לילדכם עם הצירוף אל בסוף, דעו לכם ששם אינו תנכ"י במקורו ומוסף אליו הצירוף אל, עלול לפגוע קשות במזלו של הילד. מבחינת שמות לפי שמותיהם של מלאכים, השמות היחידים המותרים לשימוש הם מלאכי ארגמ"ן (ראשי תיבות של שמות המלאכים: אוריאל, רפאל, גבריאל, מיכאל ונוריאל)

התאמת שם לילד לפי הנומרולוגיה

התאמת שמות ליילודים לפי הנומרולוגיה, היא עסק מתמטי טהור התלוי במספר גורל, מספר שם פרטי ומספר שם משפחה ויחסי המספרים ביניהם. אם משתמשים בשיטה זו, בשל מורכבותה רצוי לפנות לרב או למי שמתמחה בנומרולוגיה להבנה מלאה יותר של היחסים בין המספרים המלווים כל שם שסביב עולמו של היילוד- שם האם, שם המשפחה, האות הראשונה של השם המיועד וכולי. לכל מספר שכזה אגב,יש תכונות משלו וכן חוזקות וחולשות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *