קטגוריות
מה חדש

רוצים להיות טובים יותר לכדור הארץ? כך תעשו את זה נכון

אנחנו חיים בעידן שבו המודעות ה"ירוקה" נמצאת בשיאה ועוד ועוד אזרחים לוקחים אחריות על מצבו של כדור הארץ בניסיון להיטיב עימו. אם עדיין לא אימצתם אורח חיים ירוק, אם מרגיש לכם שכולם מסביבכם בעניינים ואתם עדיין נותרים מאחור ואם ברמה המוסרית איכפת לכם מאוד, אבל אתם לא ממש יודעים איך וכיצד להתחיל, הנה 3 טיפים קטנים שיסייעו לכם להיות ירוקים יותר מבלי שתצטרכו לשנות את אורח חייכם מקצה לקצה.

מיחזור סוללות

מיחזור לכשעצמו הוא פעולה חשובה, על אחת כמה וכמה כאשר מדובר במכשירי אלקטרוניקה, בפרט בסוללות, המכילים חומרי מתכת שמשך ההתכלות שלהם הוא ארוך ושהטמנתם בבטן האדמה משחרר חומרים רעילים שלא עושים חסד עם כדור הארץ ולא איתנו. מיחזור סוללות הוא פעולה פשוטה מאוד.

כל שעליכם לעשות הוא לגשת אל מיכל האיסוף הקרוב לבית ולהשליך אליו את כל הסוללות שאגרתם לאורך השנים.

חיסכון בחשמל

חשמל הוא אנרגיה וזה אומר שככל שאנחנו עושים בו שימוש רב יותר, כך אנחנו מכלים משאבים אנרגטיים

שמעמיד לרשותינו כדור הארץ. היות שהמשאבים הללו אינם בלתי מוגבלים, נשכיל לעשות אם נחסוך בהם עד כמה שנוכל. כיבוי אורות לפני שיוצאים מהבית, הדלקת המזגן על טמפרטורה שאינה קרה מידי, הפעלת מכונת הכביסה על תוכנית קצרה יותר או תליית בגדים לייבוש בחוץ ביום שטוף שמש במקום להשתמש במייבש- כל אלה הן דוגמאות שיאפשרו לכם גם להיות ידידותיים יותר לסביבה ולהיטיב עם מצבו של כדור הארץ ואגב כך גם לצמצם את חשבון הוצאות החשמל החודשי שלכם.

עברו לחומרים טבעיים יותר

העניין עם חומרים כימיים הוא שהם "שאריתיים", כלומר לוקח להם זמן רב להתכלות והם מותירים שאריות בבטן האדמה, כאלה שהן כמו פסולת של ממש הפוגעת באיכות הסביבה שלנו. בין אם מדובר בחומרי ניקוי כימיים, בצבע לשיער ואפילו במזון מעובד שיש בו חומרים משמרים או חומרי טעם- עדיף לעבור לאורח חיים כמה שיותר טבעי, בראש ובראשונה מבחינה תזונתית אבל גם מבחינת השימוש העודף בחומרים כימיים אחרים שאינם קשורים למזון.

כאשר כל אחד נותן את התרומה הצנועה שלו לשיפור פני הסביבה

אתם לא באמת צריכים לחולל מהפך דרמתי בחייכם כדי לתת את תרומתכם הצנועה לשיפור פני הסביבה. כאשר כל אחד מאיתנו יעשה את המעט שביכולתו לבצע, נוכל להשכיל לחולל שינוי משמעותי ואולי אף לאפשר לחיים על הכדור הזה להיות עבורינו נוחים ובריאים יותר.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *