קטגוריות
מה חדש

מערכות סולאריות – על גגות, קרקעות ומאגרי מים

בשנים האחרונות יותר ויותר ישראלים מעוניינים להתקין מערכת סולארית בשטח שלהם על מנת לנצל את אנרגיית השמש להפקת חשמל. מעבר לחיסכון הכספי והאפשרות גם להפיק רווחים מכך, מדובר במערכות ירוקות שאינן פולטות חומרים רעילים לסביבה או קרינה, כך שהדבר תורם גם לסביבה של כולנו. את המערכות הללו ניתן להקים במגוון רחב של מקומות ולא רק על גגות, והנה כל מה שחשוב שתדעו על כך אם גם אתם מעוניינים.

הקמה של מערכת סולארית על גגות

על פי התקן הישראלי ניתן להקים מערכות סולאריות מייצרות חשמל על רוב סוגי הגגות, ביניהם בטון ורעפים אך גם בגגות שנבנו על בסיס בנייה קלה כגון גגות איסכורית. הגגות יכולים להיות משופעים או ללא שיפוע בכלל וככל ששטח הגג גדול יותר, כך ניתן להפיק הרבה יותר חשמל ולהפוך את העסקה למשתלמת במיוחד. לכן ניתן לראות מערכות שכאלו לא רק על גגות של בתים פרטיים אלא גם של מבני ציבור, בתי עסקים, כקירוי של מגרשי ספורט ועוד.

כמובן שצריך לבדוק שהגג עומד בכל מיני תנאים שבאמת יאפשרו את הפקת החשמל בצורה אידיאלית, כגון כיוון הגג (האידיאלי זה גג שפונה לכיוון דרום או דרום-מזרח) ושאין הפרעה סביבתית כלשהי כמו עצים או דודי שמש שמסתירים את השמש. בסופו של דבר, מערכת יעילה אמורה להצליח להחזיר את ההשקעה הכספית שלה תוך 3 עד 5 שנים בלבד.

מערכות סולאריות בחלקה א'

אם אתם בני מושבים ויש לכם נחלה, בוודאי תשמחו לדעת שגם אתם יכולים להצטרף לסיפור ההצלחה ולהתחיל להרוויח לאחר החזרת ההשקעה במערכת כ-10,000 שקלים בחודש ולמשך תקופת התחייבות של 25 שנים אל מול חברת החשמל. הסיבה לכך היא המוטיבציה הגדולה של הממשלה לעבור ולספק כמה שיותר אנרגיה ירוקה בשנים הקרובות, עם היתר מיוחד להקמת מערכות סולאריות בחלקה א' (חלקה שמיועדת למגורים, מבני משק ועיבוד חקלאי) שניתן לבעלי נחלות, על קרקע בשטח של עד 1 דונם, לא כולל הגגות כמובן.

מערכת סולארית במאגרי מים

גם מאגרי מים יכולים להוות מקור מושלם להתקנת מערכות סולאריות להפקת חשמל. המאגרים הללו כוללים מים שמשמשים לחקלאות, בריכות דגים ועוד, ובזכות מערכת סולארית ניתן לחסוך שימוש בגנרטורים ומצברים שמיועדים לתפעול הבריכות, תוך השגת עצמאות אנרגתית שחוסכת עלויות רבות. המערכות יכולות להיות כאלה שצפות על פני המים או להיות מותקנות על פני דופן המאגרים.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *