קטגוריות
מה חדש משפחה

נכון או לא נכון?

הרבה פעמים הורים פונים אלי מתוסכלים ובצדק. הם טוענים כי לכל אחד כיום יש גישה שונה לגידול תינוקות ועל כן הם אף פעם לא יודעים: האם הם נוהגים נכון או לא?

הרבה פעמים הורים פונים אלי מתוסכלים ובצדק. הם טוענים כי לכל אחד כיום יש גישה שונה לגידול תינוקות ועל כן הם אף פעם לא יודעים: האם הם נוהגים נכון או לא?

כהורים אתם צריכים לזכור לסמוך על האינטואיציות שלכם גם אם רק אתמול הפכתם להורים. לאנשים בסביבתכם תמיד יהיה מה לומר ומה לייעץ. לפעמים העצות יהיו מצוינות ולפעמים ממש לא.

כאשר אינכם בטוחים לגבי נושא מסוים וחשים כי עליכם להתייעץ עם גורם כלשהו או לקרוא בספרות, אנא נקטו בצעדים הבאים:

1. התייעצו עם כמה גורמים, קראו כמה ספרים. שמעו מגוון של דעות.

2. בכל תחום יש מגוון רב של עצות ודעות – החל מקניית מכונית ועד בחירת גן לילדיכם. צריך לנקות את "רעשי הרקע" ולהבין קודם כל עם עצמכם: מה הבעיה? מה הצרכים שלכם ושל התינוק? מי לדעתכם יכול לייעץ לכם הכי טוב? וכו'. רק אז לפעול.

3. פסלו את העצות הקיצוניות גם אם הן מבטיחות את התוצאה הרצויה. שיטות אלו בדרך כלל יגרמו לנזק יותר מתועלת בטווח הקצר והארוך.

1204275_31590542

4. התחברתם לעצה / שיטה כלשהי? מצוין! גם כאן אסור להתייחס לאותה שיטה כאמת הבלעדית. תמיד חשוב להבין מה אתם עושים ומדוע. יש להתאים את השיטה אליכם ולא ההפך.

5. אם לא התחברתם לגורם אליו פניתם – זה לא יעבוד. אם הוא לא נראה לכם ברמה האישית – לא משנה מה הוא יגיד, אתם לא תקשיבו.

6. גם אם אתם סומכים על הגורם המייעץ ועל שיטותיו, אל תיקחו את דבריו כאמת מוחלטת. בכל נקודת זמן כדאי להרגיש חופשי לשאול ולבדוק. התינוק הוא שלכם ולא של אף אחד אחר.

7. בעבודה עם תינוק, בין אם זה ליווי התפתחותי, ייעוץ שינה, פיזיותרפיה וכן הלאה – תינוק בוכה אינו פנוי ללמידה. שיטה שמערבת בכי ככלי למידה, לדעתי אינה יעילה. גם אם נקודתית ייראה כאילו התינוק למד משהו, הביטוי ההתנהגותי יכול להופיע בתחום אחר בו לא הייתה כל בעיה. צריך לרפא את הפצע – לא להניח עליו פלסטר. ישנם מקרים מסוימים בהם בכי יכול לעזור אבל הם בודדים ומקרים חריגים מאוד.

8. אם בחרתם בייעוץ מקצועי, בררו על היועץ, על הכשרתו, ניסיונו וכו'. בקשו גם המלצות והרגישו חופשי לשאול כל שאלה הנראית לכם רלבנטית.

9. פתרונות קסם קיימים רק באגדות.

ולסיום, לא צריך לחכות שמשהו קטן יהפוך לבעיה כדי להתייעץ. לפעמים אנחנו צריכים רק הכוונה קלה כדי לעלות על דרך המלך. כאשר הורים פונים אלי בתחילת דרכם הם צוברים ידע גם להמשך.

1413232_84106928

ידע זה כוח

סוף שבוע מקסים

שלכם שגית

[email protected]

https://www.facebook.com/sagitgafrisweethug

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *