קטגוריות
מה חדש

מהי פסולת מתכות ומה ניתן לעשות איתה?

בכל מקום שבו יש אנשים מצטברת פסולת שעלולה לגרום למפגע סביבתי חמור ללא טיפול מתאים. ניתן למצוא סוגים רבים של פסולת כאשר פסולת מתכות נחשבת לאחת היותר בעייתיות שבהן מבחינת פוטנציאל הזיהום, מה שגורם לרשויות להעניק לה התייחסות מיוחדת בעשור האחרון. במה בדיוק מדובר וכיצד מטפלים בעניין? להלן כל המידע.

פסולת מתכות – מדוע היא כל כך בעייתית?

רוב סוגי הפסולת שאנו מייצרים (נייר, ניילונים, פסולת מזון וכו') ניתנים למיחזור באופן פשוט ביותר והרגולציה בנושא מתחילה להיות מושרשת עמוק בתודעה הציבורית. פסולת מתכות היא פסולת ששונה באופן מובהק משאר הסוגים משום שהיא אינה מתפרקת בקלות, לא בתנאים טבעיים ולא במלאכותיים. מדובר בכל סוג של פסולת שעשויה ממתכות כגון מכשירי אלקטרוניקה, כלי רכב, מסגרות אלומיניום, דלתות ועוד שהופכים למפגעים סביבתיים רבי משקל וקשים מאוד פירוק. הבעיה הופכת לקשה עוד יותר כאשר המתכות מחוברות לאלמנטים אחרים שאינם עשויים מחומר זה, כדוגמת מושבים מרופדים ממתכת, דלתות הזזה שעשויות גם מזכוכית ועוד. במצב זה פסולת זו עשויה להגיע למקום שאינו מתאים לה מבחינת הטיפול, מה שעלול לפגוע בצורה משמעותית בסביבה של כולנו.

הפתרון? מכירת פסולת המתכות לשם מחזור

חברות, עסקים ואף לקוחות פרטיים מוצאים את עצמם בסופו של דבר עם כמות נכבדת של פסולת מתכות שהם אינם יודעים כיצד לטפל בה. הדרך הלא נכונה והלא חוקית היא להשליך אותה במקום שאינו מאושר לכך והעובר על חוק זה צפוי לדין פלילי ולקנס. הדרך הנכונה היא פשוט למכור את הפסולת לכל מיני עסקים או עסקנים למיניהם שמתעסקים עם קנייה ומכירה של מתכות וחומרי גלם אחרים. אך גם במקרה זה חשוב מאוד שלא לטעות שכן ישנה בעיית מיסוי קשה בהתקשרות עם גורמים שכאלו. העדיפות היא למכור את פסולת המתכת לחברות שעוסקות במחזורה ועושות זאת באישור המדינה. חברות אלו רוכשות את פסולת המתכת לפי משקל וסוג המתכות, מטפלות בכל ענייני המיסוי והרגולציה ומפנות אותה למקומות המאושרים לכך בלבד. היעד הסופי הוא מתקנים למיחזור מתכות בבעלות החברה שתבחרו, בהם המתכת ממויינת, מוסרים חומרים נוספים המחוברים אליה (ברגים, עץ, בד וכו'), מוכנסת לתנורים שמפיקים חום של אלפי מעלות עד להתכה מלאה, קירור החומר והכשרתו לשימוש מחדש. באופן זה גם תתרמו רבות לאיכות הסביבה, וגם תרוויחו כמה שקלים על הפסולת הרבה שברשותכם. כדאי בהחלט.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *