קטגוריות
מה חדש

פציעות ספורט – כיצד גלי הלם יכולים לעזור?

כל מי שעוסק בספורט יודע כי חלק מ- "חוקי המשחק" כוללים גם פציעות, בין אם מדובר בספורטאים מקצועיים ובין אם בחובבנים שעושים זאת למען הכיף, הבריאות וחיטוב הגוף. פציעות ספורט עלולות בסופו של דבר להפוך לכרוניות ולחבל לא רק ביכולת להתמיד בפעילות גופנית, אלא גם בפעולות פשוטות מחיי השיגרה והיום יום בשל הופעת כאבים עזים.

גם אתם סובלים מפציעת ספורט מטרידה? מייד תבינו כיצד טיפול בגלי הלם יכול לפתור עבורכם את הבעיה.

פציעות ספורט שכיחות

כאשר מתרחשת פציעת ספורט היא יכולה להיות טראומטית מאוד ולגרום לצורך בניתוחים ואשפוזים, כגון במקרה של שברים, קריעת רצועות וכו' – אלו הפציעות הקשות והחמורות ביותר. אך ישנן גם פציעות ספורט שאולי נחשבות לפשוטות בהרבה, אך דווקא הן נחשבות לטורדניות ולשכיחות ביותר. פציעות אלו כוללות התפתחות של דלקות (סטריליות, שאינן חיידקיות) במפרקים, בשרירים, ברצועות ובגידים, וזאת בגלל פעילות מאומצת מדי, ניוון, מתיחות ונטייה גנטית.

אותן הדלקות גורמות להצטברות נוזלים במקום, תגובה מקומית של מערכת החיסון ולהתפתחות כאבים ומגבלות בתנועה. האיברים שסובלים יותר מכל מפציעות שכאלו הם הגפיים (הרגליים הידיים והכתפיים) וכך למעשה כל מערכת השריר-שלד. גלי הלם הם חלק מאסטרטגיית טיפול שכדאי לחשוב עליה במקרים הללו, כאשר רצוי לשלב את העניין יחד עם טיפול פיזיותרפי לשם הישנות הפציעה בעתיד.

כיצד מבוצע טיפול גלי ההלם?

כאמור, פציעות ספורט רבות מלוות בדלקות שיכולות לעבור מעצמן תוך מספר ימים או לחלופין, להישאר ולהטריד בצורה כרונית. גלי ההלם נועדו לשמש ככלי טיפולי כאשר דלקות אלו נכנסות לשלב הכרוני שלהן, בו הגוף אינו מפנה את הדלקת בעצמו ונגרמים כאבים, מגבלות תנועה, תחושות הירדמות בידיים וברגליים ופגיעה באיכות החיים.

גלי הלם הם למעשה גלי קול חזקים שמופקים ממכשיר ייעודי וחודרים אל הרקמות העמוקות של מערכת השריר-שלד. הרעידות שיוצרים גלי הקול ברקמות אלו גורמות לשגשוג תהליכים מדכאי דלקת ופינוי טוב יותר שלה דרך מחזור הדם והמערכת הלימפתית. באופן זה הדלקת מתפנה בהדרגה וניתן לחוש בשיפור משמעותי כבר מהטיפול הראשון.

הטיפול עצמו נפרש על פני כ- 5 עד 10 מפגשים וכאשר הוא משולב עם טיפולי פיזיותרפיה מדובר על אפשרות של מעל ל- 90% לסיים את אפיזודת פציעת הספורט שמטרידה אתכם ולמנוע את הופעתה בשנית לאורך זמן רב. גלי הלם לטיפול בפציעות ספורט אף עשויים למנוע את הצורך בניתוחים מיותרים, הזרקות סטרואידים ושימוש בתרופות שלא לצורך, כך שמדובר באפיק טיפולי מבטיח ביותר.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *