קטגוריות
מה חדש

ציורי גרפיטי לבית – להכניס את היופי אליכם הביתה

ציורי הגרפיטי מקושרים אצל מרביתנו למחאה, ונדליזם ואפילו לעולם הפשע, אך האמת סבוכה יותר וכוללת רבדים של יופי, אמנות ולגיטימיות עולמית. מה שהחל עוד ביוון העתיקה ובימי האימפריה הרומית, הפך במאה העשרים לסמל סטטוס לצעירים פורעי חוק אשר ניסו להביע את מחאתם כנגד מוסדות השלטון, מלחמות, שחיתויות ועוד. כיום, כשאותם ציורי גרפיטי החלו להופיע גם בבתים פרטיים, בתי ספר, גני ילדים, בתי חולים וכו', נדמה שהמהפך הושלם סופית והקונספט המרהיב הזה זוכה סוף כל סוף לכבוד הראוי לו בתחום האמנות. גם אתם רוצים להשתדרג עם ציור גרפיטי מרהיב בביתכם? הישארו עימנו.

ציורי גרפיטי ביתיים – אומנות במרחב הביתי

בשנים האחרונות החלה מגמה מבורכת של שילוב ציורי גרפיטי בעיצוב הפנים הביתי. מה שהחל כ"טפטוף" של המשוגעים לדבר, הפך לאחרונה לאופנה צבעונית ובועטת, שאלפי אנשים בוחרים להכניס לפתח ביתם. על קירות הסלון, חדרי השינה, חדרי הילדים, האמבטיה ועוד מתנוססים ציורים מרהיבים, מסרים חותכים או סתם דמויות במבי מחייכות, כדי שילדכם האהוב יירדם עם חיוך על שפתיו… ציורי הגרפיטי, אפוא, תופסים את מקומם של התמונות הישנות, הציורים שסיימו את דרכם האופנתית ושאר קישוטי הקירות, שנראים כשלג שאשתקד ומידת הפופולאריות שלהם הולכת ונשחקת…

סוגים ואפשרויות מובילות

בניתוח הגורמים להצלחה של ז'אנר ציורי הגרפיטי הביתיים, ברור לכל שאחת הסיבות המרכזיות לכך היא הוורסטיליות האדירה של ארגז האפשרויות. אמני הגרפיטי הפועלים בישראל מציעים מכל הבא ליד – ציורי נופים, דמויות ילדים, צורות ארכיטקטורות ובעצם – כל מה שעולה בדמיונכם וניתן ליצור אותו עם מברשת צבע. גם מבחינת מבנה הציור – גודלו, השימוש בצבעים, הזוויות, המיקום – מדובר ב"ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות", כך שהעובדה שאינכם מוגבלים בשום צורה שהיא להכתבה ולטעם של אמן אחר, מושכת רבים להעדיף את ציורי הגרפיטי על פני אמנות עיצוב אחרת.

תהליך יצירת ציורי הגרפיטי

אז בחרתם ציור של דיסני לחדר של הילד וציור של פריז בשקיעה למרכז הסלון, מה עכשיו? תתפלאו, אבל לא הרבה. כל מה שנותר זה לבחור את האמן הראוי, לוודא שההתאמה שלו לסוג העבודה מדויקת ושניסיונו בתחום מספק, ולהוציא את התהליך לדרך. קובעים פגישה, מכינים את כל מה שצריך להכין (קיר תקין, שקע חשמלי סמוך, ריהוט מרוחק ומכוסה ועוד), מחליטים היכן לבלות בשעות הספורות בהן הציור יהפוך מרעיון למציאות, וקדימה – מתחילים. נציין שהטכניקה הנפוצה ביותר להפקת ציורי גרפיטי (מברשת צבע) אינה רעילה ומאפשרת חזרה מיידית הביתה. זאת ועוד, הציור נשמר כפי שהוא בין 7 ל-10 שנים, אך אם אתם מאסתם בו, תוכלו להעלים אותו כהרף עין בצביעה פשוטה. בהצלחה!

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *