קטגוריות
יצירה מה חדש

ציורי קיר לחברות, עיריות ומועצות מקומיות

קשה להיזכר מתי או כיצד הפכו ציורי קיר במרחב הציבורי מ"רעה חולה" של צעירים משועממים בשכונות העוני, לאמנות צבעונית, מרשימה, מהפנטת ומופלאה שגורמת לכל סביבה להיות נעימה יותר, כזו שמעלה חיוך על פניהם של ילדים ומבוגרים גם יחד. כיום כבר מדובר בטרנד אומנותי של ממש, כזה ששום עירייה או מועצה מקומית לא מוכנה לוותר על יופיו בקישוט שטחיה, וכך גם לגבי חברות ובתי עסקים שרוצים להתבלט או להעניק לעובדים תחושה מעט אחרת. מעוניינים להפיק ציורי קיר גם אצלכם ורוצים לדעת האם זה באמת כדאי וכיצד להתחיל? הישארו עימנו.

ציורי קיר – אינספור דוגמאות של יופי

אחד הדברים הנפלאים בתחום ציורי הקיר במקומות ציבוריים הוא שאין גבול לדמיון וליצירתיות. זה יכול להתבטא בדמויות של ילדים מאושרים על קירות בית הספר; אולי ציור של פיות וחדי קרן בגן ילדים משפחתי; ציורים של טבע פראי בצמתי רחובות, כיכרות וגשרים; כל ציור שמרגיע חולים ומטופלים במרפאות ילדים, שיניים, בתי חולים וכדומה; ציורי קיר בסגנון מחתרתי / מחאתי על קירות רחוב / מבנים ציבוריים שונים / פאבים ומועדונים; ציורים קלאסיים בעלי קווים מסורתיים על קירות מוסדות תפילה, לרבות בתי כנסת; ציורים פרסומיים בשטחי מפעלים / בניינים של חברות עסקיות; וכדומה.

כיצד יוצרים את היופי הזה?

בין שלל הסיבות שהפכו את ציורי הקיר להצלחה כה גדולה, נמצאים גם הקלות, הפשטות והמהירות של התהליך שבו כל קיר/חלל דל ומשעמם, הופך להרפתקה של צבע ושמחה. התהליך התייעל באופן מהותי לעומת שנים עברו, וכיום, באמצעות טכנולוגיית AIR BRUSH מתקדמת (ולא רעילה), כל התהליך אורך, בממוצע, יומיים עבודה (עבור ציורי קיר בגודל סטנדרטי, ולא כאלו שניתן לראות בתמונת לוויין מהחלל). אין גם צורך בהיערכות מיוחדת מראש, למעט הצורך בקיר נקי ולא פגום, ללא מסמרים, קילופים או רטיבויות. גם שקעי חשמל (או גנרטור) וברז מים יהפכו את התהליך לקל יותר, אבל על כל אלו מוטב לדבר עם איש המקצוע או נציגי החברה שמולכם.

מה עוד כדאי לדעת על ציורי הקיר

לקראת סיום, כמה דגשים נוספים: ראשית, חשוב מאוד להעסיק אומן ציורי קיר המתמחה בתחום שלכם (ציורי רחוב, ציורים גדולים, ציורים בעסקים, במוסדות חינוך וכו'). אמן שעובד ביום יום בסלונים וחדרי ילדים, לא תמיד יספק לכם תוצאות איכותיות בציורים גדולים פי כמה הנעשים בתנאים שונים. שנית, הסירו דאגתכם מהעתיד לבוא. חושבים שאולי הפאב שלכם יהפוך בעוד שנתיים לדוכן פלאפל? העלמת ציור הקיר לא דורשת יותר מצביעה רגילה על גבי הציור. שלישית, ציורי הקיר נשארים יפים ורעננים לפחות 7 שנים, ובתנאים אידיאליים – גם עשור ויותר. והעלויות? פחות ממה שאתם חושבים…

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *