קטגוריות
יום יום מה חדש

צילום מסך באמצעות כלי החיתוך (snapping tool)

לפעמים מתעורר הצורך לשמור תמונה של המוצג על מסך המחשב שלנו. מערכת ההפעלה windows 7 מגיעה עם תוכנה ייעודית ליצירת צילומי מסך בשם "כלי החיתוך" או Snapping Tool.
כדאי להכיר.

לפעמים מתעורר הצורך לשמור תמונה של המוצג על מסך המחשב שלנו, לדוגמא אם ברצוננו לדווח על תקלה כלשהי. פעם היינו נאלצים לשמור צילום של המסך כולו (print screen), ולחתוך ממנו את הקטע הרצוי באמצעות תוכנת גרפיקה, או לחילופין להוריד מהאינטרנט תוכנה מיוחדת שתעשה זאת בשבילנו. מערכת ההפעלה windows 7 מגיעה כבר עם תוכנה ייעודית ליצירת צילומי מסך בשם "כלי החיתוך" או Snapping Tool. כך תעשו זאת:

1. פיתחו את כלי החיתוך מתפריט "התחל" של windows.
. 
תפריט התחל


כלי החיתוך
במידה ואתם לא מוצאים אותו, אפשר להשתמש בשורת החיפוש בתפריט "התחל":
.
חיפוש כלי החיתוך
.
2. סמנו באמצעות העכבר את חלק המסך שברצונכם לצלם. מתוך תפריט "חדש" ניתן לבחור מספר אפשרויות לעשות זאת: סימון בצורה חופשית, סימון מלבני, חיתוך של אחד החלונות הפעילים במסך, חיתוך של כל המסך.

שימוש בכלי החיתוך
.
3. חלק המסך שבחרתם יופיע כעת בחלון של כלי החיתוך

הבחירה בתוך כלי החיתוך

 

4. ביכולתכם להוסיף סימונים על גבי התמונה באמצעות כלי העט וכלי עט הסימון. ניתן לבחור את צבע כלי העט בלחיצה על משולש התפריט הקטן שלידו.

עבודה בתוך ה snapping tool
.
5. את הסימונים ניתן למחוק באמצעות כלי המחק
.

מחק בתוך ה snapping tool

6. לאחר כן ניתן להעתיק את התמונה ללוח, כדי שתוכלו להדביק אותה בחלון אחר – למשל במייל או במסמך word.
.

או לשמור את התמונה כקובץ.

7. בוחרים את התיקייה שבה נרצה לשמור את התמונה, מזינים את שם הקובץ הרצוי ולוחצים "שמור".

כלי החיתוך הוא אחד הכלים השימושיים שבאים עם מערכת הפעלה windows 7. וכדאי "לשחק" ולהתאמן בשימוש בו על מנת להכירו טוב יותר.

***
מוגש בחסות זברה CRM – מערכת הזברה הינה מערכת CRM המסופקת על גבי תשתית האינטרנט ומאפשרת למשתמשיה גישה ועבודה מכל עמדה המחוברת לרשת האינטרנט.
מערכות CRM

מאת רחלי זוסימן

רחלי זוסימן. בלוגרית ותיקה מאוד, חיה באינטרנט וברשתות החברתיות, מנתחת מערכות מידע ומנהלת מוצר, אמא לשני בנים ושלושה חתולים, גיקית, מעבירה סדנאות קאפקייקס, בשלנית.
כותבת בבלוג הבישול פשוט מבשלת ובבלוג האישי עפיפונים
Google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *