קטגוריות
מה חדש

רישיון לטרקטור – המדריך המלא

אחד מהכלים המבוקשים ביותר בתעשייה, בחקלאות ובבנייה הוא הטרקטור, מה שגורם לרבים לרצות להוציא רישיון על הכלי ולהבטיח לעצמם פרנסה כלכלית וודאית. גם אתם מתעניינים בכך? בוודאי תשמחו לדעת כי הדרך להוצאת רישיון לטרקטור אינה ארוכה או מסובכת, וכל מה שצריך זה לעמוד במספר תנאים ולבחור בבית ספר לנהיגה מתאים. להלן מדריך מקוצר שיכין אתכם לקראת המשימה.

מהם התנאים להוצאת רישיון לטרקטור?

רישיון לטרקטור ניתן להוציא רק מגיל 16 ומעלה. משמעות הדבר היא כי אין צורך להמתין עד להוצאת רישיון לרכב פרטי, ובפועל ניתן כבר להתחיל להשתתף בקורס ייעודי להוצאת הרישיון החל מגיל 15. על המועמד לרישיון להציג אישור מרופא על בריאות תקינה, לעבור בדיקת עיניים באחת מתחנות הצילום של משרד הרישוי, למלא טופס רש"ל מתאים ולהגיע עימו חתום בצירוף כל המסמכים לסניף משרד הרישוי הקרוב למקום מגוריו. במידה ומדובר בקטין מתחת לגיל 17 יש להגיע למשרד הרישוי עם אחד מההורים לשם אישורם. מעבר לכך אין קריטריונים נוספים שעל התלמיד לעמוד בהם כך שכמעט כל אחד יכול להוציא את הרישיון הנכסף.

כיצד להוציא רישיון לטרקטור בקלות?

אספתם את כל המסמכים וקיבלתם את האישור ממשרד הרישוי? מצויין! כעת עליכם לעבור קורס ייעודי באחד מבתי הספר המאושרים לכך ע"י משרד הרישוי. הקורס מחייב השתתפות פעילה, מעבר של מבחן עיוני והתנסות מעשית ולאחר מכן מעבר של טסט. החלק העיוני כולל את למידת העקרונות הבטיחותיים שבנהיגה על טרקטור, תמרורים וחוקי כביש, כיצד לתחזק את הכלי ועוד, כמו גם הכנה למבחן התיאוריה שיתקיים מיד בסיומו. לאחר מעבר התיאוריה בהצלחה ניגשים להתנסות המעשית שבסופה עובר התלמיד טסט ע"י בוחן חיצוני של משרד הרישוי. קחו בחשבון כי הדרך להוציא רישיון לטרקטור בקלות ובמהירות תלויה לחלוטין בבית הספר לנהיגה שתבחרו בו. מוסד איכותי ידאג לצייד את תלמידיו בכל החומר הלימודי הדרוש, יציע כיתות לימוד מרווחות, צוות מרצים איכותי ושעות התנסות רבות ככל שניתן. כל אלו יבטיחו מעבר בקלות של המבחן העיוני והמעשי ויציידו אתכם ברישיון המבוקש.

מה עוד חשוב לדעת?

חשוב לדעת כי הרישיון עצמו אומנם קרוי רישיון לטרקטור אך למעשה הוא מאפשר לבעליו לנהוג באופן חוקי על מספר רב של כלים – טרקטור, טרקטורון, באגי ורכבי שטח אחרים. הרישיון מיתיר גם להשתמש בנגררים שונים שמחוברים לכלים אלו אך יש לציין כי משקלם צריך להיות נמוך מ- 4 טון כל עוד לא עברה חצי שנה ממועד הוצאת הרישיון בפועל. הסיבה לכך קשורה בצורך של הנהג להתנסות כמה שניתן לפני שהוא גורר אחריו נגררים כבדים יותר.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *