קטגוריות
מה חדש

רישיון מלגזה – כך תוציאו אותו בצורה מהירה

אחת הדרכים לזכות במקצוע מבוקש, ללמוד ולהתחיל לעבוד תוך מספר ימים בלבד היא להוציא רישיון מלגזה. כלי זה מבוקש ביותר בתעשייה וזאת בשל יכולתו לשאת משקלים כבדים ביותר ולעבור במקומות צרים וקשים לוגיסטית. בשורות הקרובות תקבלו את כל המידע הקשור בהוצאת הרישיון, הן מבחינת התנאים המקדימים והן מבחינת הקורס עצמו.

התנאים המקדימים להוצאת רישיון מלגזה

רק בני 18 ומעלה יכולים להוציא רישיון על מלגזה ועליהם להיות בעלי רישיון נהיגה כלשהו. סוג הרישיון קובע את סוג המלגזה שתהיה מותרת לתפעול ע"י הנהג – רישיון 01 או 02 מקנים זכות הפעלה של מלגזות עד 20 טון ומי שיש לו רישיון על רכבי משא כבדים (03) יוכל לתפעל גם מלגזות כבדות יותר. מעבר לזאת, על מנת להוציא רישיון מלגזה יש להוכיח בנוסף גם בריאות תקינה, לעמוד במבחן ראייה ולהציג אישור מרופא משפחה. את כל הטפסים מקבלים בתחנות הצילום המאושרות (טופס ירוק) ומגישים אותם למשרד הרישוי. עם קבלת האישור ממשרד הרישוי יש לגשת לבית ספר לנהיגה שקיבל אישור מטעם משרד התמ"ת והתחבורה לשם מעבר קורס ייעודי מתאים.

בחירת בית הספר לנהיגה לשם מעבר הקורס

תהליך הוצאת רישיון מלגזה אמור לקחת 3 ימים בלבד במקרה בו התלמיד עבר את כל השלבים ללא כישלונות. הדרך להבטיח את התהליך הקצר היא לבחור מלכתחילה בבית ספר לנהיגה איכותי ומוביל לשם מעבר הקורס. הקורס עצמו כולל חלק עיוני שבסופו מבחן של משרד הרישוי שמבוצע בבית הספר לנהיגה עצמו. במהלך החלק העיוני לומדים התלמידים על פעולת המלגזה מבחינה פיזיקלית, עקרונות בטיחות בעבודה עימה, חוקים ורגולציות ועוד. בית ספר לנהיגה שמכבד את עצמו יחזיק את מיטב המרצים לשם העברת החומר העיוני, יספק לנבחנים ליווי אישי עם מבחני התנסות רבים, וכל זאת בכיתות מאובזרות ונעימות במיוחד.

השלב הבא בדרך לקבלת רישיון מלגזה הוא החלק המעשי של הקורס, שנמשך לפחות 5 שעות. בתום חלק זה ניגשים לטסט הסופי. בית ספר רציני לנהיגה ידאג לתלמידים לשפע שעות של התנסות עד שירגישו ביטחון להתמודד בביצועים הנדרשים אל מול הבוחן החיצוני של משרד הרישוי. בשלב המעשי כל תלמיד אמור ליהנות מהדרכה אישית צמודה, להתנסות על מספר מלגזות ובתרחישים שונים שיעזרו לו לעבור את המבחן בהצלחה, ולהתמודד עם העיסוק המקצועי מיד עם מעבר המבחן בהצלחה וקבלת הרישיון המיוחל.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *