קטגוריות
מה חדש משפחה

6 טיפים להיריון בריא

גילית שאת בהיריון? בשעה טובה! אחרי שתעכלי את הבשורה וההתרגשות קצת תפחת, את וודאי תרצי לגבש איזושהיא תוכנית לאימוץ הרגלים בריאים יותר, כזו שכבר הרבה זמן רצית להתחיל ודחית שוב ושוב כי לא מצאת את הזמן הנכון לעשות שינוי. אבל עכשיו, משאת אחראית לחיים נוספים- את הרי חייבת להתחיל לחיות בריא יותר. אז במיוחד בשבילך, כמה טיפים שיאפשרו לך ולעובר ליהנות מהיריון בריא ומיטיב יותר.

לשתות עוד ועוד מים

שתי כמה שיותר מים. מים הם כוח החיים, ועכשיו, משיש לך אחריות לחיים של שניים, חשוב עוד יותר שתשתי כמות מכובדת של מים מידי יום. מעבר לזה, למים יש אפקט ניקוי, ולכן חשוב עוד יותר במהלך ההיריון שתצרכי מספיק מים.

לבצע פעילות גופנית

בחרי באיזושהיא פעילות גופנית שתמריץ את מחזור הדם ותעזור לך לפתח גמישות רבה יותר לקראת הלידה. נהוג לומר שככל שהגוף אתלטי יותר, כך הלידה עוברת בקלות רבה יותר.

לתרגל נשימות

שלבי תרגולי נשימות ביומיום שלך. נשימה היא ממנגנוני הניקוי המרכזיים בגוף (היא מפנה 70 אחוז מהרעלים בגוף!!) וזה אומר, שככל שתנצלי את הפוטנציאל הנשימתי שלך טוב יותר וככל שתנשמי עמוק יותר, תוכלי לשחרר רעלים מהגוף, לרבות טראומות ואירועי חיים כואבים שצרובים בגופך ועלולים "לעבור" לעובר, במסגרת מה שנקרא "גנטיקה רגשית".

לצבוע את השיער עם צבע טבעי לשיער

חשיפה לחומרים כימיים חזקים איננה מומלצת, על אחת כמה וכמה עבור נשים בהיריון. החומרים הכימיים הם רעילים ושאיפה שלהם יכולה לגרום נזק לעובר. לכן, מומלץ להימנע מהתעסקות עם חומרים רעילים לניקיון הבית. אם את נוהגת לצבוע את השיער חשוב שתתחילי לקנות צבע טבעי לשיער. צבע טבעי לשיער כולל מינונים מופחתים של חומרים רעילים ולכן הוא ידידותי יותר, גם לך וגם לכדור הארץ ולסביבה.

לתת לגוף לנוח בדיוק כשהוא צריך

במהלך ההיריון, במיוחד בטרימסטר הראשון אבל לא רק, את עשויה להרגיש חוסר אנרגיה ועייפות רבה. חשוב שתתני לגוף שלך (ולעובר שלך) את מה שהם דורשים ממך ותקפידי לקחת מנוחה כשאת צריכה, גם אם זה אומר להפסיק את מה שאת עושה ולתפוס תנומה אמיתית שתמלא את המצברים.

לעבור לתפריט הכולל מזונות טבעיים יותר

התחילי לשנות את התפריט היומי ולעבור לתזונה כמה שיותר בריאה, ונטולת חומרים משמרים, חומרים כימיים ומזונות מעובדים. כדאי להפחית גם בכמויות הקמח והסוכר הלבן, שנחשבים למזונות עם פחמימות ריקות וערך תזונתי נמוך מאוד.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *