קטגוריות
מה חדש

הסיבות עיקריות להסרת שומות

כיום, שומעים על יותר ויותר מטופלים שבוחרים להסיר שומה. מדוע? למה צריך להסיר שומה, שהיא לכאורה תופעה כל כך טבעית? מה הטעם בהסרת שומה ואיפה היתרונות של ההליך? כל מה שאתם רוצים לדעת על הסרת שומה ולא היה לכם את מי לשאול במאמר שלהלן.

אם שומה היא נגע טבעי, מדוע ומתי יש להסירה?

נכון ששומה היא בעיקרון טבעית. חלקינו נולדים איתה, חלקינו מפתחים אותה לאורך החיים, כשפתאום בבוקר בהיר אחד היא צצה לה על איזור זה או אחר בגוף, אבל במקרים מסויימים שומה יכולה להיות מסוכנת. שומה או נקודת חן שמתפתחות בצורה לא תקינה יכולות להפוך לסרטן מלנומה. היות שאף אחד לא היה רוצה לסכן את הבריאות שלו ולחלות בסרטן, שהוא למעשה מסוגי הסרטן החמורים ביותר, רצוי לבצע הסרת שומה כאשר השומה היא חשודה ורפוא העור ממליץ לעשות זאת. מתי שומה יכולה לטמון בחובה סכנה בריאותית?

בגדול, רופא העור הוא שיבצע בדיקה של השומה ויכריע האם יש בה סיכון כן או לא, אך אם אתם רוצים להיות עם יד על הדופק ולדעת מתי לקבוע תור אצל רופא העור, רצוי להכיר סימנים מחשידים. כך למשל, שומה שמתפתחת באופן פתאומי לכדי נגע גדול מאוד, שומה שמתחילה לגרד, שהצבע שלה אינו רגיל ושהיא בולטת מאוד על פני העור- כל אלה יכולים להוות נורות אזהרה לכך, שכדאי לבצע בדיקה של השומה. במידה והגעתם לרופא העור והוא ממליץ לבצע הסרה, רצוי לקבוע מועד לביצוע הסרת שומה בהקדם כדי לא לקחת סיכונים. הסרת שומה ניתן לבצע בשיטה קונבנציונאלית, שרבים כיום נרתעים ממנה, היות שהיא מבוססת על שימוש בסכין מנתחים, אך ניתן גם לבצעה בדרכים אלטרנטיביות, כמו השיטה ההומיאופתית שקונה לה כיום עוד ועוד אוהדים.

הסרת שומה מסיבה קוסמטית

לצד הקונטקסט הבריאותי שאל תוכו נוצקת הסרת השומה, חשוב להזכיר כי שומה ניתן גם להסיר על רקע קוסמטי. ישנם מי שיש להם שומה, ומיקומה באזור בולט בגוף מפריע להם עד כדי פגיעה בביטחון העצמי. לעיתים שומות יכולות להיות מפגע קוסמטי של ממש, כשהן גדולות מאוד, כאשר יוצאות מהן שערות וכאשר הן מופיעות באזור בולט מאוד בגוף. במקרה כזה, יש מי שיעדיפו לבצע הסרת שומה, על אף שמבחינה בריאותית השומה תקינה לחלוטין. כולנו רוצים להיראות טוב, להרגיש טוב עם עצמינו ולהשקיע במראה שלנו, והסרת שומות על רקע אסתטי היא אחת מהדרכים ליהנות ממראה מושקע ומטופח.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *