קטגוריות
בריאות מה חדש

השתלת שיניים – מחיר הפרוצדורה

השתלים הדנטאליים ביצעו מהפיכה של ממש בתחום רפואת השיניים וכיום כל אחד יכול להשלים את כל השיניים החסרות בפיו וליהנות מאיכות חיים ברמה גבוהה. לכל השתלת שיניים מחיר שנקבע על פי מספר גורמים. להלן סקירה מקוצרת שתעשה לכם קצת סדר בעניין.

השתלת שיניים – מחיר השתלה רגילה

כשמדברים על השתלות שיניים רגילות מתכוונים בדרך כלל להשתלה של שיניים בודדות וכאשר אין שום בעיה בעצמות הלסת של המטופל, כך שניתן לבצע את הפרוצדורה בהליך בודד וקצר. את השתל מחדירים לעצם הלסת, מעליו מולבש כתר זמני ולאחר כחודש מולבש הכתר הסופי. עבור סוג זה של השתלת שיניים מחיר של כ- 6000 שקלים הוא הגיוני בהחלט, עלות שכוללת את השתל, הכתר הזמני והקבוע. המחיר עשוי להיות גבוה יותר במרפאת מומחים ונמוך יותר במרפאות הקהילתיות.

השתלת סט שלם של שיניים

בכל לסת יש כ- 12 שיניים. האם הדבר אומר כי נשלם יותר מ- 70 אלף שקלים עבור השתלה מחודשת של כל השיניים בפה? ובכן, כאשר מדובר בביצוע השתלת שיניים של סטים שלמים המחיר הרבה יותר נמוך, שכן לא נעשה שימוש בשתל דנטאלי עבור כל שן חסרה. בימינו ישנן טכנולוגיות חדשות שמיועדות להפוך את הפעולה לאפשרית מבחינה כלכלית וגם מבחינה פיזיולוגית-אנטומית, שכן ברוב המקרים, אין די עצם על מנת שתתמוך בכל השתלים יחד. כאשר מצב העצם מאפשר זאת ניתן להשתיל סט מלא של שיניים על גבי ארבעה עד שישה שתלים בלבד (all on 4/6), בעלות של כ- 55,000 שקלים לכל לסת. אם מעוניינים לחסוך בעלויות ניתן לתכנן על גבי שניים עד ארבעה שתלים בלבד לכל לסת גם תותבת נשלפת ולשלם כ- 20,000 שקלים בערך.

חשוב לציין כי לכל השתלת שיניים מחיר שונה שנקבע לא רק על סמך מספר השיניים המיועדות להשלמה, אלא גם על סמך הטכנולוגיה הנבחרת והצורך בהליכים מקדימים. למשל, במידה ויש לבצע טיפולים מוקדמים לפני ההשתלה (כגון הרמת סינוס, השתלת עצם בחניכיים) המחיר עשוי לעלות בצורה משמעותית. עוד חשוב לדעת כי במקרי קיצון של חוסר עצם בפה ניתן למנוע את הצורך בהליכים מקדימים על ידי שימוש בשתלי זיגומה או מירס מתקדמים, מה שעשוי אולי לייקר את עלויות ההשתלה לעומת שיטת ה- all on 4/6 אך לפחות מאפשר את ביצועה במקום השימוש בשיניים תותבות, נשלפות או לא.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *