קטגוריות
מה חדש משפחה פנאי

חדר בריחה

אילו יכולתם למצוא את עצמכם לפתע בעיצומה של הרפתקה מלהיבה שמצריכה מכם מאמץ מחשבתי ועבודת צוות עם חברים או קרובים, וכל זאת מבלי להסתכן באמת, האם הייתם מתלהבים מהמשחק? התשובה היא ככל הנראה 'כן'. ישראלים רבים מגיעים לאחרונה ל'חדרי בריחה' שונים שפועלים בארץ ומציעים בילוי מיוחד ושונה והרבה פאן טהור.

לא אחת אנחנו מרגישים שכולנו חוזרים ועושים את אותן פעולות ומבלים באותן הדרכים בדיוק והדבר שוחק אותנו ומתעוררת בנו כמיהה לחידוש ושינוי מרענן, ביציאה עם החברים או אפילו בבילוי משפחתי. הבשורה המשמחת היא שיש כיום אלטרנטיבה מדליקה וכייפית לבילוי הנדוש שנמאס לנו ממנו ואילו הבשורה העוד יותר משמחת היא שהטרנד החדש מספק לא רק אפשרות להתחדשות באופן הבילוי שלנו, אלא גם אתגר מלבב ומגבש והמון המון המון בריחה מהמציאות.

קוראים לבילוי החדש והמשמח חדר בריחה, והוא למעשה משחק בריחה מחדר, בסגנון משחקי הקווסט והמיסט שקיימים במחשב. אלא שבמקום שמשחקי הרפתקאות והמיסתורין יהיו ממוחשבים ווירטואליים, עכשיו הם קורמים עור וגידים והופכים למציאותיים במיוחד.

חדר בריחה – שכמותו קיימים כמה וכמה ברחבי הארץ – מאפשר בילוי ומשחק אתגרי לקבוצות קטנות של 2-6  משתתפים בני כל הגילאים, שיכולים לכלול מספר חברים, בני משפחה בפעילות של המבוגרים עם הילדים, שניים-שלושה זוגות, וכמובן שגם עמיתים לעבודה המגיעים למקום באופן פרטי או כדי לערוך סדנת גיבוש ייחודית.

דמיינו את עצמכם מגיעים לחדר שתפאורתו שונה מכל מה שסובב אתכם ביומיום. זהו עולם אחר, אפוף מסתורין, דרמתי ומותח. לכל חדר בריחה יש נושא אחר שסביבו מתפתח המשחק עד לפתרון התעלומה והבריחה המיוחלת מהחדר. במהלך 60 דקות נדרשים המשתתפים לתושייה, לחשיבה יצירתית מחוץ לקופסה, ליכולת שיתוף פעולה ולעבודה מוצלחת כצוות כשמטרת העל שלהם היא לאתר ולמצוא את הרמזים המכילים חידות ייחודיות ומקוריות, כדי שאלו יאפשרו להם לפענח את התעלומה ולהצליח בבריחה מהחדר.

חדרי בריחה רק החלו לפעול בארץ לא מזמן, אבל עושה רושם שדווקא במ קום כמו ישראל, עם המציאות הלא פשוטה שלה, מדובר בלהיט מושלם. יותר ויותר אנשים מגלים עניין בתופעה ומעוניינים לקחת גם הם חלק באחד מהקוואסטים שהפכו לפתע למציאותיים אבל מספקים זמן מושלם לבריחה מהמציאות..

המשחקים, שהפכו כבר לטרנדיים בכל רחבי העולם, נקראים באנגלית Escape games. במהלכם נתקל צוות המשתתפים במשימות כמו פתרון פזאלים, חשיפת קוד צופן, גילוי מקום הימצאם של חפצים שיש בהם צורך לשם פתיחת מנעולים ועוד ועוד. העלילה משתנה מחדר בריחה אחד לאחר, והיא כוללת למשל איתור פצצה קטלנית במיוחד במעבדה של מדען מטורףהיחלצות מהאשמות ברצח, הימלטות סטייל הודיני בנסיבות מסתוריות, ועוד הרבה הרפתקאות אחרות שמזמנות לכולנו אפשרות לבילוי מלהיב ומקורי בצוותא.

מאת מערכת האתר

יעל מיכאלי, מנהלת התוכן ושיתופי הפעולה של האתר. כאשר אתם שולחים הודעה דרך "צור קשר", אני היא זאת שעונה. עובדת מביתי על גבעה בגליל. מגדלת ביחד עם בעל נפלא שני קטנטנים מלאי מרץ, חתול ובוסתן של עצים לא שגרתיים. בזמני הפנוי יוצרת בנייר ובצמר וכותבת את הבלוג "כשיצירה פוגשת חיים".
google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *