קטגוריות
יום יום מה חדש

עולם המים – טיפים לשתייה נכונה

על מים, על חשיבות השתיה וכמה טיפים מועילים.

הגוף האנושי הוא מכונה מופלאה. לו היינו צריכים לדאוג לכל הפעילויות האוטומטיות שמתרחשות בו בכל שנייה ושנייה במהלך הקיום שלנו, ככל הנראה שהיינו יוצאים מדעתנו. לרוע המזל, החכמה של המכונה הזו גורמת לנו לחיות שנים רבות מבלי להיות מודעים לנזקים המצטברים שההתנהגות ואורח החיים שלנו מובילים אליהם.

אחת מההתנהגויות האלו היא למשל חוסר צריכה מספקת של מים. אז נכון שבטווח הקצר אולי לא נשים לב לכך שאנחנו לא שותים מספיק, אבל בטווח הארוך מדובר על נזקים רבים שעלולים להתרחש. בין היתר מדובר על נזקים לכליות, הזדקנות מוקדמת של העור בדגש על עור הפנים, בעיות מעיים שונות כגון עצירות כרונית ועוד. למעשה, רק כדי לסבר את האוזן, הרוב המוחלט של בעיית העצירות במבוגרים נובעת מחוסר בצריכה מספקת של מים.
.

 

כמה בדיוק זה מספיק?

באופן עקרוני אדם מבוגר מעל גיל 18 שנה צריך לשתות בין 30-35 מ"ל מים עבור כל ק"ג של משקל גוף. כך למשל, אדם במשקל מאה ק"ג צריך לשתות מדי יום בין 3000-3500 מ"ל מדי יום שהינם 3-3.5 ליטר סה"כ. בכל ליטר יש בין ארבע לחמש כוסות ולכן מדובר על בין 12-17.5 כוסות ליממה. במידה ואתם עוסקים בפעילות גופנית מאומצת או נמצאים בסביבה חמה שגורמת להזעה, איבוד הנוזלים רב יותר ומדובר על צריכה של עד ליטר בשעה, בהתאם לכמות הנוזלים שהגוף מאבד במהלך הפעילות, בעצימות שלה ובטמפרטורה של האוויר בו אתם נמצאים.
.

 

איך נדע מה מצב הנוזלים בגופנו?

בנוסף להזעה אנחנו מאבדים נוזלים גם בצואה וכמובן שגם בשתן. בנוסף לכך אנחנו מאבדים גם נוזלים בכל נשימה ונשימה. עדות לכך אתם יכולים לראות בהבל הפה שמצטבר כטיפות זעירות על גבי זגוגיות המשקפיים שלכם. כדי לדעת מה בדיוק מצב הנוזלים בגוף שלכם, שימו לב לצבע השתן. השאיפה היא שהשתן שלכם יהיה שקוף. ככל שהוא צהוב ועכור יותר, כך משק הנוזלים בגופכם במצב רע יותר. לעולם אל תסמכו על מנגנון הצמא כיוון שהוא אינו נחשב למנגנון מהימן במיוחד.

דאגו לזמינות מלאה

הדרך לשתייה חכמה של נוזלים היא בראש ובראשונה להימנע מצריכה של משקאות שמכילים קפאין. הכוונה היא לתה (כזה שמופק מעלי תה, לא חליטות עשבי תבלין), קפה או קולה. משקאות אלו נחשבים למשקאות משתנים שרק תורמים לאיבוד הנוזלים.

בנוסף לכך מומלץ להפוך את השתייה לזמינה ככל האפשר. מיני בר מים קרים שיוצב על השולחן במשרד או בר מים שיוצב במטבח יהפוך את הבחירה הבריאה לבחירה הקלה עבורכם. במידה ואתם נמצאים רוב היום מחוץ למבנה, דאגו להסתובב עם בקבוק של ליטר מים בתיק ודאגו לסיים אותו ולמלא אותו מחדש אחת לכמה שעות.

הימנעו מצריכה מופרזת של מים בזמן קצר וחלקו את הכמות המומלצת לכם על פני כל שעות היום. אנחנו משוכנעים שבמידה ותיישמו את ההנחיות שצוינו לעיל תחושו שיפור ברמת החיוניות שלכם ובתחושה הכללית.
.

Source: Uploaded by user via Stroller Adventures on Pinterest

 

***

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *