קטגוריות
יום יום מה חדש

עשר דרכים לשמור על כושר בעבודה משרדית

גם למי שאין זמן או יכולת לסיים את יום העבודה במכון הכושר, הנה מספר דרכים פשוטות לשמור על כושר וגמישות תוך כדי שגרה של עבודה משרדית

אולי אתם כמוני: כשהתבגרתם נשבעתם שלא תהיו כמו כולם, שלא תאבדו את הגיזרה, שלא תמצאו את עצמכם יושבים שעות בעבודה משרדית מרדימה, שלא תהפכו משעממים.

אבל בינינו, אפילו מהנדסי חלל מבלים את רוב זמנם מול מחשב ואותו הדבר תקף לגבי רופאים, וטרינרים, עובדי מעבדה ומנכ"לים. המחשב הוא המכנה המשותף המאחד מוסכניקים עם בעלי תיאטרון אלטרנטיבי ואין כמעט אחד מאיתנו שיכול להימלט מישיבה ממושכת מול הפלא המרצד.

מחקרים הוכיחו מזה כבר שישיבה ממושכת מול מחשב היא רעה חולה: ליציבה, לחילוף החומרים, לחגורת הכתפיים ולמידת המכנסיים. אולי אפילו לתוחלת החיים. אנחנו פשוט מתאבנים. אז מה עושים? גם למי שאין זמן או יכולת לסיים את יום העבודה במכון הכושר, הנה מספר דרכים פשוטות לשמור על כושר וגמישות תוך כדי שגרה של עבודה משרדית:

1. ונתחיל ממתיחות. כפי שלא יושבים ישיבה ממושכת בטיסה ארוכה מבלי למתוח עצמות, הדבר תופס גם לגבי העבודה שלכם. קומו להתמתח! וכשתחזרו, בצעו מספר תרגילי יוגה שאפשר לעשות הישר מהכסא! ואם הבוס מרים גבה, אמרו לו שזה מסייע לזרימת הדם למוח.
.

 

2. החליפו את הכסא המשרדי בכדור התעמלות לשעה-שעתיים!
.

 

המומחים טוענים שישבה על כדור כוח מכריחה אותנו להקפיד על יציבה נכונה ולהדק (וכך לחזק) את שרירי הבטן בכדי להישאר בישיבה מאוזנת. הירכיים גם הן עובדות בישיבה על כדור כוח וכך אתם מקבלים תרגיל העובד על מספר מוקדים חשובים בגוף שלכם תוך כדי הקלדה! שווה לנסות.

אבל כדאי להיזהר מחבריכם למשרד.

.

.

3. שרירי בטן חלשים? שבו על קצה הכסא והישענו אחורה כמו הגברת בתמונה:
.

 

החזיקו את הגב באוויר, הוא לא אמור לגעת במשענת. כעת פשטו קדימה את הרגליים עד להתיישרות והחזירו חזרה לאט. הנה! זה לא היה כל-כך קשה, נכון?

4. ונעבור לשרירי האיבר לו אנחנו לו מאחלים לקבל את צורת הכסא בתוכו הוא יושב כל היום. דרך קלה לחטב את שרירי הישבן תוך כדי יום עבודה היא לקום לרגע ולבצע מה שנקרא באנגלית "Squats". לעמוד לפני הכסא בגב ישר וידיים פשוטות קדימה, לשמור על גב ישר ולהנמיך את הישבן עד שיגע במושב הכסא, מבלי להתיישב. לחזור מספר פעמים.
.

 

5. הנה סרטון ראשון בסדרה דוברת אנגלית של סרטונים קצרצרים הנקראים "חמש דקות בשבילי". הסרטון הבא שאורכו דווקא 2 דקות בלבד, מסביר לנו כיצד לחזק את שרירי הגב התחתון, הישר מכסא המשרד:
.

 

6. חיזוק פרק כף היד. מי שעובד רבות מול מחשב יודע כמה יכול שורש כף היד להתעייף ולהכאיב משימוש ממושך בעכבר ומקלדת. הסרטון הקצר הבא (דקה וחצי!) ידריך אותנו כיצד לחזק את פרקי הידיים שלנו ולמנוע/להקל על הכאב. נהדר!
.

 

7. לובשת עקבים לעבודה? הסרטון הבא יעזור לך להקל על כפות הרגליים שלך מהעומס שאת גוזרת עליהן למען היופי, והכל מהכסא!
.

 

8. המומחה הבא טוען שאפשר לשרוף כמעט ארבעה ק"ג של שומן בשנה ע"י עמידה במהלך היום. נסו לדחוף את הכסא שלכם הצידה מדי פעם לכתוב את המייל הבהול בעמידה.
.

 

9. מי שמעוניינ/ת לעבוד על שרירי הזרוע העליונה לטובת הגופיות/בגדי הים המחכים לנו מעבר לפינה, הנה תרגיל קצר ומעולה לחיזוק מה שהתדלדל. תמונה שווה אלף מילים.
.

 

10.בסופו של דבר, השתמשו בהגיון בריא. גם אם אין לכם רצון או יכולת לעשות שכיבות שמיכה בעמידה מתוך הכסא, קומו ממנו הרבה ככל האפשר. התמתחו והניעו את הרגליים. לכו לבקר קולגה מהמשרד הסמוך במקום לשלוח אליו מייל ונסו לעבוד קצת בעמידה. נשמו עמוק. היום עוד מעט נגמר.
.

Source: Uploaded by user via Datsuro on Pinterest

 

***

מוגש בחסות זברה CRM – מערכת הזברה הינה מערכת CRM המסופקת על גבי תשתית האינטרנט ומאפשרת למשתמשיה גישה ועבודה מכל עמדה המחוברת לרשת האינטרנט.

מערכת CRM

מאת אילה וייס-טרמבליי

אילה וייס-טרמבליי מנהלת בלוג אישי...
http://bishuliti.com/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *