קטגוריות
בית מה חדש

פתרונות יצירתיים לחללים קטנים (בעזרת קירות גבס)

כשגרים בדירה קטנה, אין ברירה אלא למצוא פתרונות יצירתיים לבעיות שפשוט לא נתקלים בהם בדירות גדולות. זה נראה מובן מאליו שצריך להיות מקום לפינת אוכל, לאחסון, למכשירי חשמל, אבל בדירות קטנות זה לא תמיד כך. אספנו בשבילכם כמה רעיונות כיצד לעשות מקום לדברים ולצרכים בסיסיים של כל אחד שגר בדירה קטנה.

אין מקום לפינת אוכל?

אין לכם מקום לשולחן אוכל ונמאס לכם לאכול בסלון? הנה פתרון יצירתי: אפשר להקים חצי קיר גבס או קיר גבס שלם עם פתח מרובע גדול במרכז. לקיר הגבס מחברים פלטת שולחן מתקפלת – כשרוצים לאכול פותחים אותה, וכשמסיימים לאכול סוגרים אותה.

היתרון בהקמת קיר גבס שלם הוא שניתן גם לתלות מדפים מעל שטח האכילה שיספקו שטח אחסון נוסף. הפתח הגדול בקיר יימנע חסימה של האוויר והאור בחלל.

אין מקום למכונת כביסה ו/או מייבש?

אם יש לכם מכונת כביסה ו/או מייבש עם פתח עליון, אבל אין לכם מרפסת שירות ייעודית, ואתם לא רוצים להציג את המכונות לראווה בחדר האמבטיה או במטבח, אפשר לבנות מסביבם מעין קופסא מגבס שתסתיר אותם. לקופסא יהיה מכסה שניתן להרים כדי להכניס כבסים למכונות, או להוריד ולהשתמש בו כמשטח עבודה או משטח אחסון.

אין מספיק שטח עבודה ושטח אחסון במטבח?

אפשר להקים חצי קיר מגבס במעבר בין המטבח לסלון, מעין אי עבודה במטבח למעשה, ברוחב של משטח העבודה הרצוי לכם, והרכיבו עליו משטח שיש. אפשר לבנות בתוך חצי הקיר גם מדפים ומגירות לאחסון, והנה לכם אי עבודה טרנדי ונוח.

אין מקום לשידה או לאחסון ליד המיטה?

חדר השינה קטן והמיטה גדולה? אין לכם מקום לשידה שעליה תוכלו להניח מנורת לילה, ספר, מים ולאחסן חפצים אישיים? או לחילופין, השטח במידי המיטה קטן מידי בשביל שידה סטנדרטית? ניתן לבנות שידה מגבס בגודל מותאם אישית. אם אין מקום על הרצפה – היא יכולה להיות תלויה על הקיר. אם גם לזה אין מקום, צרו מחיצת גבס מסביב לראש המיטה, ומקמו את המדפים בינה לבין הקיר המקורי.

אין מקום לאחסון בחדר השירותים?

גלילי נייר טואלט, מגזינים, מטהר אוויר, נרות ריחניים… גם בחדר השירותים צריך מקומות אחסון! ומה עושים כשהחדר הוא פצפון? בנו מדפים מגבס מסביב ומעל האסלה ומיכל ההדחה. זהו שטח פנוי שחבל שלא לנצלו.

מראה מכוער של כבלים או צינורות משתלשלים וחשופים?

רוצים להסתיר מראה מכוער של כבלי חשמל שעוברים ומשתלשלים ממקום למקום? רוצים למנוע מחיות המחמד שלכם או מילדים קטנים לגעת, לשחק ולפגוע בכבלים? אמנם ניתן להצמיד אותם לקיר באזיקונים מפלסטיק או בתעלות קטנות מפלסטיק, אבל זהו מראה לא אסטטי כלל. בנו תעלה סגורה מגבס והעבירו בה את כל החוטים והכבלים שאתם צריכים. אפשר לבנות את התעלה כך שגם תהווה מדף שעליו ניתן להניח חפצי נוי או לתלות תמונות.

ראינו שגם לבעיות שנראות לא קלות, ניתן למצוא פתרונות פשוטים וקלים ליישום באמצעות לוחות גבס, עם קצת יצירתיות וקצת מחשבה מחוץ לקופסא. בהצלחה!

מאת רחלי זוסימן

רחלי זוסימן. בלוגרית ותיקה מאוד, חיה באינטרנט וברשתות החברתיות, מנתחת מערכות מידע ומנהלת מוצר, אמא לשני בנים ושלושה חתולים, גיקית, מעבירה סדנאות קאפקייקס, בשלנית.
כותבת בבלוג הבישול פשוט מבשלת ובבלוג האישי עפיפונים
Google+

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *