קטגוריות
מה חדש פנאי

הוט פילאטיס – כל היתרונות באחד

הוט פילאטיס: החדר מחומם ל- 38 מעלות, הלחות מגיעה ל- 50% ואתם חשים כאילו הגעתם לניצול מקסימאלי של שרירי הגוף המשולבת בתחושה מאתגרת.

שהות של כחמישים דקות בחדר חם כאשר אתם מבצעים סדרת תרגילים שנועדו לחזק את שרירי הליבה תבטיח לכם שריפה של קלוריות וחיזוק כל מערכות הגוף. החדר מחומם ל- 38 מעלות, הלחות מגיעה ל- 50% ואתם חשים כאילו הגעתם לניצול מקסימאלי של שרירי הגוף המשולבת בתחושה מאתגרת? ברוכים הבאים. הגעתם אל שיעור הוט פילאטיס.

הבסיס של הוט פילאטיס הוא בביקראם יוגה אך כאן מדובר על אימון משולב שמחטב, מחזק, עובד על היציבה של הגוף ומחזק את שרירי הליבה. ההוט פילאטיס הוא אימון דינאמי מאוד אשר משלב כל מיני טכניקות מתחום הפילאטיס, המחול, היוגה והכושר.

היכן הכל התחיל? קצת היסטוריה

הפילאטיס הומצא בגרמניה על ידי ג'וזף פילאטיס בתקופת מלחמת העולם הראשונה במטרה לעזור לחיילים פצועים לשמור על הכושר. במהלך השנים התרגילים פותחו וכיום ניתן לומר כי הפילאטיס מתאים לכל אדם, כולל נשים בהיריון, שכן התרגילים מותאמים לגוף, כך שלא ייווצר מצב בו הגוף מתאמץ יותר ממה שהוא מסוגל ובעקבות זאת הוא חווה פציעה. חשוב להקפיד על כך שתרגילי הפילאטיס יועברו על ידי מדריכים מוסמכים/ מקצועיים בלבד שעברו התמחות בתחום.

היתרון של הסביבה המחוממת

  • אתגר לגוף- אימון בסביבה מחוממת מאתגר את הגוף. האימון הוא יותר דינאמי, יותר קשה וכך גם יותר מאתגר.
  • רקמות אלסטיות- החום בחדר הופך את הרקמות לאלסטיות יותר. כלומר, הגוף מתרכך, דבר אשר מאפשר לנו להגדיל את טווח התנועה. העבודה הרבה יותר בטוחה. כאן אין סכנה של פציעות בגלל מאמץ יתר. פילאטיס תורם רבות לגמישות של הגוף.
  • חיטוב- הפילאטיס החם תורם רבות לחיטובו של הגוף ושריפת שומנים.
  • חיזוק- הפילאטיס החם עוזר בחיזוק כל מערכות הגוף ושיפור היציבה של הגוף.

חשוב לקחת בחשבון כי מדובר באימון אינטנסיבי ולכן גם אם אתם מתרגלים פילאטיס במשך שנים ובטוחים כי הוט פילאטיס יהיה בשבילכם אימון קליל, קרוב לוודאי שלא יעברו עשר דקות מתחילתו של האימון עד כי תבינו שטעיתם. חשוב לציין כי קהל היעד האידיאלי הם לא אנשים אשר אינם מצויים ברמת כושר סבירה ולא אנשים אשר לא חוו תרגילי פילאטיס בחייהם. כמו כן, יש להיעזר תמיד ביועץ כושר מקצועי בתחום הספורט הספציפי הזה ולראות כי האימון מותאם ליכולותיכם.

כמו בכל ספורט, גם העיסוק בפילאטיס עלול לגרום לפציעות שונות: מתיחות בשריר, כאבים באזורים שונים בגוף – למשל: כאבים במרפק – ושאר בעיות בריאותיות שמחייבות אותנו להתייחס אליהן ברצינות ובעת הצורך להתייעץ עם רופא לפני ובמשך הפעילות הספורטיבית.

תרגיל נפוץ בפילאטיס – תרגיל לדוגמא

יש לשבת זקוף על המזרון עם רגליים מקבילות ולשים את הכדור בין הרגליים. להניף את הידיים קדימה וללחוץ לחיצה קטנה באמצעות הברכיים על הכדור תוך הוצאת אוויר ומשיכת הגוף אחורה לכיוון הרצפה. לאורך כל התהליך יש להקפיד להסתכל על הכדור. ברגע בו כל הגוף נשכב על הרצפה, יש לפתוח את הידיים עד הסוף לצדדים ולאחר מכן לשים אותן לצידי הגוף ולקרב קצת את כפות הרגליים לטוסיק. מוציאים אוויר, אוספים את הטבור, מרימים את האגן למעלה, לוחצים על הכדור ומוציאים אוויר. מורידים את האגן לאט-לאט ומבצעים זאת בשנית.

הנה עוד כמה דוגמאות לתרגילים:

.

.

.

ורק שתהיו לנו בריאים.

***

מוגש בחסות טיפול בגלי הלם – הטיפול בגלי הלם הינו טיפול חדשני, מוכח מדעית ואפקטיבי ביותר, אך עם זאת הוא חייב להתבצע ע"י אנשי מקצוע. הטיפולים מתקיימים ב"מרפאת מומחים משולבת" המתמחה בכאב ומאגדת בתוכה את מיטב הרופאים המומחים בצפון הארץ ביניהם אורתופדים מומחים, נוירולוגים, כירופרקטים ועוד מטפלים רבים ושונים.

כאבים במרפק

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *